Важливість запровадження накопичувальної системи. Обговорюємо законопроект

Як відомо, в Україні обрано шлях поступового запровадження трирівневої пенсійної системи: солідарної системи, яка на сьогоднішній день працює; накопичувальної системи, обговорення про запровадження якої сьогодні активно проводиться та недержавної системи пенсійних заощаджень.
Основне завдання та цілі запровадження накопичувального рівня – це заохотити громадян до заощадження коштів на старість. Трирівнева система дозволить розприділити між трьома її складовими ризики, пов’язані з коливаннями в економіці. Такий розподіл ризиків застрахує працівників від зниження загального рівня доходів після виходу на пенсію.
Сьогодні пенсійна система тримається фактично на першому рівні – солідарному. На сьогодні вже очевидно, що сама солідарна система не в змозі забезпечити високий рівень пенсійних виплат.
Накопичувальна система передбачає, що кожна людина перераховує певний відсоток свого заробітку на свій персональний рахунок. В законопроекті передбачено запровадження накопичувального рівня з 1 січня 2017 року.

Порядок сплати страхових внесків до накопичувальної системи
Пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування за накопичувальними професійними програмами для окремих категорій осіб, яким на вказану дату виповнилося не більше 35 років, та які зайняті на: роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком №2; посадах що дають право на призначення пенсій за вислугу років; посадах державних службовців та прирівняних до них посадах.
Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування для вказаних категорій працівників мають стати страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування які сплачуватимуться роботодавцем на користь працівників за списком №1 у розмірі 15 відсотків, за списком №2 – 7%, сплата почнеться з 1 січня 2016 року. На роботах і посадах , що дають право на призначення пенсії за вислугу років у розмірі з 4,2% до 6%, сплата має початися з 1 січня 2017 року. Працівники – держслужбовці та прирівняні до них особи у розмірі 2,5 % від зарплати – сплату внеску працівник розпочинає з 1 січня 2016 року.
Розподіл страхових внесків при запровадженні накопичувальної пенсійної системи: у 2017 році застрахована особа до накопичувального фонду повинна буде сплачувати 2% , роботодавець за працівників 36,5 %; у 2018 році – 3% і 35,5%;
у 2019 році – 4% і 34,5%; у 2020 році – 5% і 33,5%, у 2021 році – 6% і 32,5%,
у 2022 році – 7% і 31,5%.

Відділ платежів до пенсійної системи

Залишити відповідь

Next Post

Разом з Лавандою допоможемо нашим захисникам в АТО

29 серпня субота. На вході буде стояти великий прозорий опломбований ящик. Всі зібрані гроші за вхід будуть передані на потреби Української армії! Будь патріотом підтримай своїх! Вас буде розважати Dj Nizer CooL Welcome BAR Початок: 23.00 Інфо та резервація столиків 097 10 73 176 Назар P.S. На наступний день після […]