Василіанський монастир

Василіанський монастир у Золочеві був закладений ще у 1569 році. Нинішній монастирський комплекс – один з найцікавіших серед монастирів XIX- кінця XX ст. Уваги заслуговує копія чудотворної ікони Підгорецької Божої Матері (1724 рік) із села Голубиця –  передана у монастир вже після реставрації. Ця ікона є роботою золочівського майстра Федора Бурковського.

Храм Вознесіння Господнього збудовано у 1665 році з двома восьмигранними вежами. Перебудований у 1862 році. Інтер’єр храму вражає монументальними розписами. Шедевр в інтер’єрі – іконостас, який зачаровує вишуканою бароковою різьбою та іконами.

Отці Василіани свою діяльність у Золочеві розпочали ще наприкінці XV ст. Первісний монастир був розташований у східній частині міста. Давні монастир і храм були дерев’яним. У 1704 році на кошти родини Яворських у Золочеві збудовано другий монастир. У 1750 році два монастирі об’єдналися. Від 1946 до 1990 року діяльність отців Василіан була заборонена. Храм використовували як склад, а у монастирі був протитуберкульозний диспансер. У 1991 році монастир і храм повернули Василіанам.

Next Post

Податкова інспекція

Будинок XIX ст. на вулиці Лермонтова у Золочеві. Сьогодні приміщення податкової інспекції. Поділіться цим у соцмережах: