Василь Шкляр: Золочів місто особливе, воно європейське, по-справжньому… (відео)

Shkljar V– Форум видавців, цього року ювілейний – ХХ. Які у Вас враження від цьогорічного форуму? 

– Ви знаєте, так виходить, що я майже форуму не бачу. Ви самі були свідками, що я весь час в оточенні людей і власне форум є для мене зустріччю із моїми читачами. Це для мене головне. Я взагалі заощаджую свій час, але там де мене чекає хоч одна людина, я намагаюся туди поїхати. І маю, на щастя моє письменницьке, дуже багато прихильників.  А в Галичині особливо їх багато.

–  А з чим це пов’язано, Ви можете сказати нам? 

–  Ну напевно, що це край особливого патріотизму, це край людей із загостреним почуттям людської національної гідності, що для мене особливо важливо. Це середовище, з якого я черпаю багато енергії, без перебільшення. Тим більше, що свій новий роман “Маруся” я міцно пов’язав із Галицькою тематикою. Це  19-й рік – тріумф і трагедія галицької армії, ну і української армії взагалі.  Я вже завтра поїду в глибинку Галичини. Наслухаюся мови, діалектичних особливостей і це, я переконаний, дасть мені снаги до написання роману.

– Про що Ви вже сказали буде  роман, а коли приблизного його можна буде очікувати на прилавках?

– Ви знаєте, я вже мав необережність сказати, що вже цієї осені я приїду з романом от, але звинувачую у цьому галичан, що я не встиг, бо саме ця тематика буквально видихнулася і розширила мій роман тематично, образно. Я задоволений, іноді не треба поспішати, я не працюю на конвеєр. Як Бог дасть, тоді буде.

– Ми простояли до Вас дуже велику чергу Ваших прихильників, людей, які хочуть до Вас чи доторкнутись, чи  сказати щось, чи запитати Вас щось.  Чи не втомлює Вас постійна така увага з боку Ваших прихильників?

– Ну негарно було б казати, що це мене втомлює. Я ж теж беру енергію з того. Ця людська енергетика мене гріє. Добре людське слово гріє, переконує в тому, що ти робиш щось потрібне, що ти зрештою стоїш на правильному шляху.

– Чи не могли б Ви дати декілька порад, чи то побажань,  нашим мешканцям Галичини, які зараз живуть, люблять, читають Вас, і обов’язково переглянуть наше відео?

– Що сказати галичанам?.. Хай залишаються у своїх кращих рисах взірцем для східної України. Мене запитують  часто: коли схід і захід справді буде разом? Ну відповім так: коли схід перейме від галичан все те краще, що вони мають, а вони мають в собі ту національну гідність насамперед, ще раз повторюю, і вони мають гарячу любов до України, не вигадану, а ту любов, яка зродилася із чину їхніх батьків та дідів.

– Ви так відносно недавно гостювали у нас в місті Золочеві. Які у Вас емоції і враження залишилися після відвідин нашого міста?

– Ну мабуть ніхто мене в лукавстві не звинуватить, коли я  скажу, що принаймні на тому окрузі де я працював Золочів місто особливе, воно європейське, по-справжньому, воно цікаве архітектурно.  Золочів мені чомусь запам’ятався нічний.  Я гуляв нічним Золочевом, і там, ви добре знаєте це місто, і здогадаєтесь мабуть де я блукав, що почував себе так, ніби я в Кракові чи Відні.  Так, що Золочів дуже миле місто, миле це не те слово, воно глибоке…

– А чи приїдете з презентацією своєї нової книжки в Золочів?

– З “Марусею” обов’язково в Золочів приїду. Там у мене  дуже багато прихильників. Я несподівано для себе набрав 22%. Я вже казав, що це результат просто винятковий для людини, яка не працювала там політично, без всіляких грошей, без нічого, і просто набрати стільки голосів, тільки власне за рахунок своєї літературної творчості, це неймовірно багато. Я кажу це без перебільшення, щиро. І напевно це було велінням зверху. Коли переді мною  постав вибір: література чи політика, Божий Перст сказав, хлопче література!

– Звідки Ви черпаєте натхнення, що мотивує Вас до праці?

– Найбільше натхнення, я напевно, все таки черпаю із своєї любові до наших великих попередників, із великої шани до сильного українця.  А вони такі були, це вони здобули нам державу, і я в тих характерах просто розкошую.  Я беру з них найбільше звичайно енергії, мотивації до творчості, ну і, із зневаги до всього поганого, що є в нашому сучасникові.


Залишити відповідь

Next Post

Левко Лук’яненко: Всі мої книжки мають один напрямок - як хохла або малороса зробити українцем

На ХХ Формі видавців у Львові інформаційному порталу “Золочів.нет” вдалося поспілкуватися із громадським і політичним діячем, відомим дисидентом та правозахисником, письменником –   Левком Григоровичем Лук’яненком.  “Я дуже радий, що Львів став столицею виставок книжкових і разом з тим продажу. Я знаю, що на цей ХХ Форум приїхали із 20 […]