Василь Пачовський

2 січня 1878 року на Золочівщині у с. Жуличі народився Василь Пачовський – великий патріот України, поет, історик, кінорежисер, засновник поетичного об’єднання “Молода муза”. Освіту здобував у Золочівській гімназії, Львівському університеті , а після виключення з нього за активну громадську позицію продовжив навчання у Відні. Працював у Кам’янці Подільському  і на Закарпатті. Останні роки викладав у гімназіях Львова. З 1941 року очолює Спілку письменників і стає викладачем української мови уЛьвівському університеті . Помер 5 квітня 1942 року, похований у Львові на Личаківському кладовищі.

У 1939 році він написав однойменний короткий історичний нарис, який був присвячений зародженню нової держави — „Карпатської України”. У доступній і лаконічній формі Василь Пачовський виклав тисячолітню історію українців за Карпатами. Не дивно, що ця його книжка кілька разів перевидавалася.

До двадцятиріччя Карпатської України її перевидали в Нью-Йорку у видавництві „Говерля”. Після здобуття незалежності вона побачила світ у видавництві „Закарпатті”. І от щойно з’явилося четверте видання у „Мистецькій лінії”, яке по суті відтворює нью-йоркське. Наклад книжки 2 тисячі примірників, і вона надійде в усі бібліотеки Закарпаття. Видав нарис історії за власний кошт відомий вчений і меценат Йосиф Сірка. Прочитати цю працю згодилося би всім закарпатцям, аби хоча б загально орієнтуватися у власній минувшині.

Залишити відповідь