В Золочівській МДПІ відбулась “гаряча лінія”

Нещодавно на запитання платників податків відповідала заступник начальника Золочівської МДПІ Лазорчик Ірина Тадеївна під час чергового телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Пропонуємо відповіді на найактуальніші з них:
Чи необхідно фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за їх незбереження?
– Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.
За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи – 510 гривень, повторно – 1020 за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення згідно п121.1 ст.121 Податкового кодексу України.
– Як працює сервіс «Пульс податкової»?
– Пульс податкової» – це гаряча лінія, яка створена для забезпечення оперативного реагування на інформацію від громадян та суб’єктів господарювання про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкової служби.
Лінія працює цілодобово: з 8-30 до 19-30 інформацію про неправомірні дії прийматимуть оператори, у неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Податківці не тільки приймають звернення, але й потім повідомлять про результати перевірки та вжиті заходи.
Якщо ви володієте інформацією про неправомірні дії податківців, то звертайтесь до «Пульсу податкової» за номером (044) 284-00-07.
– Де можна скористатися послугами одержання ключів електронного цифрового підпису?
– Для надання звітності в електронному вигляді необхідно отримати ключі електронного цифрового підпису, які податкова служба видає швидко і безкоштовно. Для цього потрібно звернутися в Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби (АЦСК ІДД ДПС) за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, в приміщенні Центру обслуговування платників податків, кабінет №133, тел. (032) 297-39-85.
З регламентом роботи, переліком необхідних документів, зразками заповнень, програмним забезпечення та іншою довідковою інформацією можна ознайомитися на сайті АЦСК ІДД ДПС www.cskidd.gov.ua. Інформацію також можна отримати в ЦОПП Золочівської МДПІ Львівської області ДПС за адресою: м. Золочів, вул. Лермонтова, 1, або за телефонами: (03265) 7-10-34.
– Скажіть будь-ласка чи є вимоги до оформлення звернень громадян?
– У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою ст. 7 ЗУ від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян».
– У який термін необхідно сплатити податкове зобов’язання, у разі несвоєчасного подання звітності?
– Відповідно до п.31.1. ст.31 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов’язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством.
Момент виникнення податкового обов’язку платника податку визначається календарною датою.
Відповідно до п.57.1. ст.57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.
Отже, платник податків у разі подання звітності до граничного терміну сплати, зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, до граничного терміну сплати відповідної декларації.
У разі подання звітності платником податків після граничного терміну сплати, він зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, до подання такої декларації, оскільки граничний термін сплати вже минув.
Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю.

Залишити відповідь

Next Post

Золочівська МДПІ оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

Керуючись наказом ДПC України від 27 лютого 2012 року № 159 “Про затвердження інструкцій про порядок призначення на посади та звільнення з посад працівників номенклатури ДПС України та переліків посад і кваліфікаційних вимог для посадових осіб органів ДПС”, Золочівська МДПІ оголошує з 23 листопада по 22 грудня 2012 року конкурс […]