В Золочівському замку відкрилася виставка художника Петра Григорійчука (відео)

Із 6 вересня по 31 жовтня 2019 року у Золочівському замку експонуватиметься виставка живопису Петра Грегорійчука, приурочена до 105-річчя з дня народження митця.

Петро Грегорійчук працював у галузі станкового живопису, графіки, а також у царині монументально-декоративного мистецтва та дерев’яної скульптури. Малював портрети, пейзажі, натюрморти, жанрово-тематичні картини. Загалом створив сотні живописних полотен, тисячі зарисовок і ескізів.

Картини митця зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях, а твори монументального розпису та декоративні панно оздоблюють міста України та світу.

1985 Петро Грегорійчук подарував Львівській картинній галереї (тепер Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького) 97 робіт, частина з яких представлена на цій виставці.

Петро Грегорійчук (1 жовтня 1914 – 24 травня 1990) народився у сім’ї пічника і столяра Никифора. Дитинство майбутнього художника проходило в атмосфері християнського виховання. Його мистецький талант проявився ще у місцевій початковій школі, а пізніше – у Державній школі дерев’яного промислу у Коломиї, де навчився різьбити дерев’яні скульптури.

1932 – Петро Грегорійчук розпочав навчання у Державній школі прикладного і декоративного мистецтва у Кракові на факультеті монументального живопису. Член українського Об’єднання Образотворчих Мистців «Зарево».

1938 – продовжив навчатися в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві на факультеті живопису.

1939 – працював учителем малювання та креслення у Снятинській гімназії.

1941 – оселився у Львові, де жив та працював понад пів століття і здобув визнання.

1942–1944 – член Спілки Праці Українських Образотворчих Мистців.

1955–1963 – відповідальний секретар львівської організації Спілки художників УРСР за головування скульптора Якова Чайки. Організував студію рисунку натури при спілці.

1958–1976 – голова бюро живописної секції та секції монументального живопису при спілці.

Next Post

На Львівщині внаслідок ДТП загинули велосипедист та водій «Мерседеса»

Дорожньо-транспортна пригода сталась 6 вересня близько 15.45 на автодорозі «Львів-Шегині» в одному з сіл Мостиського району. Про це інформує Поліція Львівської області. “Як попередньо встановили правоохоронці, водій автомобіля «Мерседес», 69-річний мешканець Пустомитівського району, скоїв наїзд на велосипедиста, 53-річного місцевого мешканця, котрий від отриманих травм помер на місці події. Окрім того, […]
ДТП