В Золочівському замку відбудеться виставка художника Петра Григорійчука

Із 6 вересня по 31 жовтня 2019 року у Золочівському замку експонуватиметься виставка живопису Петра Грегорійчука, приурочена до 105-річчя з дня народження митця. Про це “Золочів.нет” повідомили у Відділі наукового співробітництва, фандрейзингу та промоції Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького та у Золочівському замку.

Його творчість вирізняється особливою колористичною палітрою й орієнтована на західно-європейські традиції.

Петро Грегорійчук працював у галузі станкового живопису, графіки, а також у царині монументально-декоративного мистецтва та дерев’яної скульптури. Малював портрети, пейзажі, натюрморти, жанрово-тематичні картини. Загалом створив сотні живописних полотен, тисячі зарисовок і ескізів.

Картини митця зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях, а твори монументального розпису та декоративні панно оздоблюють міста України та світу.

1985 Петро Грегорійчук подарував Львівській картинній галереї (тепер Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького) 97 робіт, частина з яких представлена на цій виставці.

Виставка: 6 вересня – 31 жовтня 2019
Відкриття: 6 вересня о 15:00
Адреса: м. Золочів, вул. Тернопільська, 5


Петро Грегорійчук (1 жовтня 1914 – 24 травня 1990) народився у сім’ї пічника і столяра Никифора. Дитинство майбутнього художника проходило в атмосфері християнського виховання. Його мистецький талант проявився ще у місцевій початковій школі, а пізніше – у Державній школі дерев’яного промислу у Коломиї, де навчився різьбити дерев’яні скульптури.

1932 – Петро Грегорійчук розпочав навчання у Державній школі прикладного і декоративного мистецтва у Кракові на факультеті монументального живопису. Член українського Об’єднання Образотворчих Мистців «Зарево».

1938 – продовжив навчатися в Академії образотворчих мистецтв у Варшаві на факультеті живопису.

1939 – працював учителем малювання та креслення у Снятинській гімназії.

1941 – оселився у Львові, де жив та працював понад пів століття і здобув визнання.

1942–1944 – член Спілки Праці Українських Образотворчих Мистців.

1955–1963 – відповідальний секретар львівської організації Спілки художників УРСР за головування скульптора Якова Чайки. Організував студію рисунку натури при спілці.

1958–1976 – голова бюро живописної секції та секції монументального живопису при спілці.

Next Post

Нетвереза мама на дитячому майданчику вживала алкоголь і поїла ним дитину

У Львові небайдужі викликали патруль, коли побачили як нетвереза мама вживає алкоголь і спонукає до цього дитину. Про це “Золочів.нет” повідомили у Патрульній поліції Львівської області. “Про неналежне виховання дитини повідомила сихівчанка, яка стала свідком того, як нетвереза мама на дитячому майданчику, що на проспекті Червоної Калини, розпиває сама алкоголь […]