В Золочеві відновлює свою роботу секція по спортивній радіопеленгації

radiopelengasijaСпортивна радіопеленгація (в народі “Полювання на лисиць”) – це один з технічних видів спорту, а саме один із видів радіоспорту.
Спортивна радіопеленгація являє собою змагання між спортсменами різних вікових груп від 6 до 90 років (по вікових групах), які при допомозі карти місцевості, компаса і спеціального приймача-пеленгатора з антеною направленої дії, повинні зайти радіопередавачі (“лисиці”), які працюють на радіолюбительських діапазонах і які розташовані в лісовій місцевості.
Мета змагання – це знайти задане число “лисиць” (як правило 4-5 лисиць), затративши на це найменше часу. Участь в змаганнях по спортивній радіопеленгації вимагає фізичної, технічної, тактичної і розумової підготовки. Довжина дистанції складає (в залежності від вікової групи) від 5 км до 10 км, не враховуючи рельєфу місцевості. Швидкість подолання дистанції ведучих спортсменів-мисливців мало чим відрізняється від швидкості легкоатлетів на доріжках стадіону. Мисливці на лисиць паралельно зі спортивною радіопеленгацією приймають участь в тренуваннях і змаганнях по ще одному виду спорту – спортивному орієнтуванню на місцевості.
Спортивне орієнтування на місцевості – пошук при допомозі карти місцевості і компаса контрольних пунктів (КП), місце знаходження яких позначене на карті.
Минуло 25 років, коли секція спортивної радіопеленгації припинила свою діяльність в місті Золочів. А досягнення в золочівських мисливців були значні. Наші спортсмени постійно займали перші місця у Львівській області. Марія Жук та Олег Проць стали переможцями Чемпіонату СРСР серед школярів. Майстер спорту Любов Мудра, навчаючись в 9 класі СШ №2, на Чемпіонаті України серед дорослих спортсменів стала Чемпіонкою України серед жінок і була включена до складу збірної України. Багато наших мисливців строкову службу проходили у спортивних ротах. За час роботи секції було підготовлено 2 майстри спорту, 6 кандидатів в майстри спорту, більше десяти першорозрядників.
І ось в Золочеві відновлює свою роботу секція по спортивній радіопеленгації. Свою роботу секція буде проводити на базі Львівської обласної СЮТ, Золочівської СЮТ, автошколи м. Золочева та на базі Зозулівської СШ. Про початок роботи секції буде окреме повідомлення.

Залишити відповідь

Next Post

Відбулося засідання тимчасової контрольної комісії по перевірці стану вирубки лісів (відео)

18 березня 2016 року в сесійні залі Золочівської районної ради відбулося засідання тимчасової контрольної комісії по перевірці стану вирубки лісів у районі. Участь у засіданні взяли депутати райради, голови місцевих рад, незалежні експерти, директор ЛГП «Галсільліс» та головний лісничий. Про що говорили на засіданні дивіться у відео. Поділіться цим у […]