В’ятрович: Знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій – провокація, спрямована на загострення польсько-українських стосунків


Вандали підірвали і розмалювали меморіал вбитим у Гуті Пеняцькій, що встановлений у Бродівському районі на Львівщині.

Знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій – провокація, спрямована на загострення польсько-українських стосунків, вигідна третій стороні. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав директор Інституту національної пам’яті  Володимир  В’ятрович.

“Пам’ятник, відкритий у 2005 році, став не лише виявом вшанування загиблих у 1944 мешканців села, але й символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між нашими народами. Адже Гута Пеняцька -польське село, знищене за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан. До участі в каральній операції нацисти свідомо долучили поліційні частини, складені з українців.
Дії вандалів на українській території не просто схожі до вандалізму, який протягом останніх місяців ми спостерігали на українських цвинтарях в Польщі. Вони аналогічні і мають ту саму мету – розпалювання війни пам’ятників. Плюндрування могил і пам’ятників по обидва боки кордону повинні зустріти однаково рішуче засудження в обох країнах як з боку влади, так і громадського суспільства.” -пише Володимир  В’ятрович.

Поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом пошкодження пам’ятного знаку в селі Гута Пеняцька. Про це сьогодні, 10 січня, повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області генерал поліції третього рангу Валерій Середа.

“На місці події працюють вибухотехніки та слідчо-оперативна група. Правоохоронці проводять першочергові оперативні заходи та з’ясовують коли саме і в який спосіб пошкоджено пам’ятник, а також причетних до цього осіб.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – від п’яти до восьми років позбавлення волі.” – інформує Головне управління Національної поліції у Львівській області.