В Україні пиво офіційно прирівняли до алкоголю

puvoЗгідно з ухваленими у грудні минулого року змінами до Податкового кодексу, з 1 липня пиво прирівнюється до алкоголю і для його виробництва запроваджено низку додаткових норм контролю, передає Експрес онлайн з посиланням на Лівий берег.

До вже наявних майже 600 дозвільних документів для легальної роботи пивоварам додали окремо ліцензування на гуртову та роздрібну торгівлю, на виробництво, а також окремо для експорту й імпорту пива – по 780 грн за кожну ліцензію на рік.

Також їм необхідно реєструвати місця зберігання пива по всій країні. Вартість ліцензії на гуртову торгівлю становить 0,5 млн грн, дозвіл продавати пиво вроздріб – 8 тис. грн з кожної торгової точки незалежно від її обороту.

Окрім ліцензування, до пивоварів застосували обов’язкову сертифікацію діяльності (раніше вона була добровільною) й атестацію підприємств.

Нові вимоги висунули і до маркування – на лицьовій етикетці повинні бути всі дані про географічну назву місця виробництва і виробника.

Також віднині українці бачитимуть менше реклами пива по телевізору. Оскільки пиво переходить у розряд алкоголю, рекламувати його можна буде тільки після 23:00 і до 6:00 ранку. Крім того, тепер заборонено брендовані парасольки, стільчики, тенти, холодильники тощо. Залишаються лише брендовані келихи, якими користуються торгові точки, і HoReCa. Нового брендованого посуду виводити на ринок не можна.

Нагадаємо, 2014 року падіння виробництва пива в Україні прискорилося до рекордних темпів – в січні воно знизилося на 14%, до 12,1 млн декалітрів.
Джерело: Експрес онлайн


Залишити відповідь

Next Post

Село на Івано-Франківщині з космосу має вигляд герба України (відео)

На Прикарпатті є село, що з космосу має вигляд герба України. Тризуб помітно навіть неозброєним оком і з пагорба на околиці. Місцеві кажуть – це справжнє диво природи. Бо село існує в незмінній формі вже понад пів тисячоліття. Селяни ще донедавна не вважали це за щось дуже особливе, але після […]