В Україні розпочинається акція “16 днів проти насильства”

25 листопада в Україні розпочинається акція “16 днів проти насильства”.

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:
25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах  оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”:
– привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;
– активізувати  партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;
– сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.

Відповідно до рішення Координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі при районній державній адміністрації від 20 листопада 2019 року в освітніх закладах району передбачено проведення інформаційно-просвітницьких бесід, тренінгів; дискусій, а також оформлення інформаційних куточків з питань попередження насильства в сім’ї, торгівлі людьми тощо та організувати їх виконання; організовуватимуться зустрічі учнів та студентів з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, правоохоронних органів щодо забезпечення прав неповнолітніх, роз’яснення їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій, роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, вчинення кримінальних правопорушень проти особистості тощо.

З 25 листопада до 10 грудня 2019 року з 10.00 до 12.00 год. працюватиме “гаряча телефонна лінія” з питань насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми (телефон 4-32-89).
Управління соціального захисту населення
Золочівської РДА
Начальник управління І.З. Уличний

Next Post

Школа лідерства у Золочеві втілюватиме проєкт в рамках гранту (відео)

У Золочеві функціонує Школа лідерства, яка разом із БФ “Карітас Золочів УГКЦ” втілюватиме екологічний проєкт в рамках отриманого гранту. Метою школи лідерства є створення гарних соціальних проєктів для свого міста. Це новий досвід у сфері волонтерства. Детальніше дивіться у відео. Поділіться цим у соцмережах: