В Словіті покажуть одяг та екіпірування Першої світової війни

legion3 липня в селі Словіта покажуть документальний фільм «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії», а також запрезентують елементи одягу, екіпірування та зброї часів Першої світової війни.

Всі ці активності організовує місцева молодь у співпраці з сільською радою та школою.
О 15.00 годині до Словітської школи молодь запрошує усіх, кому не байдужа тема Першої світової війни, там покажуть документально-ігровий фільм українського режисера Тараса Химича «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії». А також після перегляду відбудеться виставка елементів військового одягу українських та австрійських солдатів, елементів екіпірування: солдатський посуд, ремені, гудзики, ножі та інші елементи побуту. Більшість цих речей зібрана місцевими краєзнавцями у селі та на околицях.

Окрім військового одягу та речей побуту вперше буде представлена велика виставка фотографій з життя села у міжвоєнний періоду. Експозиція «Словіта у вогні Першої світової війни» буде супроводжуватись розповідями краєзнавців та вчених-істориків з Львіського університету.

Також варто сказати, що «Легіон» – це перший в Україні документальний фільм з використання найсучасніших технологій у форматі 4K. До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові,  а також реконструкторські клуби. Ініціатором створення фільму є громадська організація «Українська Галицька Асамблея», у рамках проекту «Документалістика», а зйомки фільму тривали 15 місяців.

Станіслав Клосовський

Залишити відповідь