В Росії львів’ян назвали націоналістами

Російське телебачення прибрехало про львівський посібник з історії для п’ятих класів. У майже шестихвилинному сюжеті розповіли, неправдиві факти про УПА та згадали про посібник з історії, написаний та виданий у Львові.

Мовляв, з дітей у школі готують націоналістів. Автори та видавці книжки заявили: дізнавшись про підручник від російських журналістів, ним зацікавилась українська прокуратура.

Так на російському п’ятому каналі почали сюжет про перший урок у школах Львова, присвячений створенню УПА. Далі згадали і про посібник з історії, написаний львівським автором. Мовляв у Львові дітей до націоналізму привчають із десяти років. Сюжет став популярним в Інтернеті настільки, що, як розповідають упорядники книги, нею встигла зацікавитись українська прокуратура.

У 6-хвилинному сюжеті російські журналісти виклали свою версію історії УПА та подали вирвані з контексту коментарі львівських освітян – так, аби в російського глядача склалось враження про торжество нацизму у Львові.

Посібник – це доповнення до міністерського підручника з історії для п’ятих класів. У львівському виданні є теми, про які забули у Києві.

Дві тисячі посібників, якими вже користуються діти, видали цього року на кошти з міського бюджету.

Ані автор, ані видавець не мають наміру писати скарги та вимагати спростування викладених у сюжеті фактів.

А книгу, що стала приводом для російської пропаганди видадуть додатковим накладом. Посібник уже замовили у Закарпатті, Франківській, Тернопільській та Полтавській областях.

Джерело: Головні новини Львова

Залишити відповідь

Next Post

Про фінансування ремонту доріг ...

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич погодив розпорядження про фінансування будівництва та ремонту доріг зі спецфонду обласного бюджету у 2012 році. Згідно з одним із документів, затверджено перелік доріг комунальної власності, будівництво, ремонт, реконструкція яких здійснюватиметься коштом субвенції з обласного бюджету у 2012 році, на що виділено 7,6 мільйона гривень. […]