В Підкамені відбулася презентація книжки про Гуту Пеняцьку (відео)

Дмитро Чобіт
Дмитро Чобіт

11 березня 2021 року у селищі Підкамінь, Золочівського району, відбулася презентація книжки історика Дмитра Чобота «Загибель Гути Пеняцької 28 лютого 1944 року. Книга перша. Трагедія».

Під час заходу виступали голова Підкамінської громади Богдан Бутинський, депутат Львівської обласної ради Олег Панькевич та автор книги Дмитро Чобіт.

Нагадаємо, що згідно з історичною довідкою, 28 лютого 1944 року у селі Гута Пеняцька, в результаті каральної операції, німецькі окупанти знищили все село (172 господарства) і вбили всіх мешканців (за різними оцінками, від 500 до 800 осіб, включно з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів утекти. Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП). Причиною каральної акції були втрати нацистів через активну діяльність в цьому регіоні радянського партизанського загону.

https://youtu.be/img3jYvQK0w
Next Post

У Золочеві відкрився магазин запчастин до мотоблоків, мінітракторів, мото, сільськогосподарської техніки та навісного обладнання

В м.Золочеві по вул. Бродівська, 19 відкрився магазин запчастин до мотоблоків, мінітракторів, мото, сільськогосподарської техніки та навісного обладнання. Окрім цього тут надають послуги по ремонту мотоблоків. Контактний тел.: 0970683409. Поділіться цим у соцмережах: