Урок справжніх чоловіків

На Золочівщині  підійшли до свого логічного завершення триденні польові збори з учнями випускних класів навчальних закладів Золочівського та Перемишлянського районів. Понад 700 юнаків приїхали на стрільбище Навчального центру внутрішніх військ МВС України для виконання вправ зі стрільби бойовими набоями з автомату Калашникова.

Перед початком стрільб військовослужбовці Навчального центру та Золочівсько-Перемишлянського об’єднаного районного військового комісаріату провели інструктаж із заходів безпеки, заняття з неповного розбирання-складання автомата АК-74, правильності прицілювання, вивчення умов виконання стрільб тощо. Після чого учні самостійно під пильним наглядом офіцерів виконували початкові вправи стрільби з автомата АК-74.

Юнаки мали можливість потримати зброю,  понюхали пороху, а досвідчені військоматівці за цей час встигли познайомитися та поспілкуватися із призовниками.  Багато хто з них тримав в руках зброю вперше, тому усім влучити у цілі не вдалося. Але були і вмілі стрільці, які «били» по цілях без проблем.

«Жоден із моїх учнів ще в живу автомата досі не бачив, — розповів військовий керівник Червоненського вищого професійного училища, майор у відставці, Василь  Артем.— Ми навчаємося лише на дерев’яних та пластмасових макетах. Мало хто навіть правильно тримав зброю коли займав положення для стрільби лежачи. Але навіть за той відведений час школярі стали ближчими до військової служби, і вже не боятимуться йти до війська. Тому такі збори для молодих хлопців дуже важливі».

«Я вперше в житті тримав в руках справжній, не навчальний автомат, і вперше стріляв справжніми бойовими патронами», — поділився враженнями учень Вищого професійного училища Юрій Лизан.

«Більше за все, перебуваючи на заняттях, хотілося потримати в руках зброю, відчути запах пороху, самі звуки вистрілів. Емоцій досить багато, я навіть не знаю, як це передати словами. Адже я бачив як летять мої кулі, і мені навіть здалось, що я попадав у мішень. Після цього я змінив своє ставлення до армії. І думаю, що бути військовим – круто», — додає Андрій Солтавський.

«Головна мета цього заходу полягає в тому, щоб кожен юнак потримав в руках бойову зброю, відчув, що таке постріл, і як «живе» автомат. Ми не ставимо собі за мету, щоб усі вони відразу попали у ціль, головне, щоб хлопці не боялись зброї, звуку вистрілу та отримали позитивні враження. А вражень було чимало. Адже діти поставились до стрільби, як до своєрідної посвяти у чоловіки», – розповідає військовий комісар Золочівсько-Перемишлянського об’єднаного районного військового комісаріату майор Олександр Тіщенко.

Під час стрільби, офіцерами Навчального центру та Золочівсько-Перемишлянського об’єднаного районного військового комісаріату було приділено багато уваги заходам безпеки. З усіма юнаками було проведено додаткові інструктажі. А біля кожного з стріляючого постійно знаходився досвідчений інструктор, який слідкував за діями хлопця. Крім цього було організовано чергування медичного працівника.

По закінченні стрільби учні з новими враженнями та почуттям гордості роз’їхались до своїх навчальних закладів.

Дмитро Жмовка

Фото автора:

 

 

Залишити відповідь

Next Post

У рамках проведення акції "Зробимо Україну чистою! 2012" відбувся прес-тур до с. Куровичі

28 квітня, ініціативною екологічною громадською групою “Майбутнє Курович”, у рамках проведення акції “Зробимо Україну чистою! 2012” відбувся прес-тур до с. Куровичі, Золочівського р-ну., на якому, разом із сільським головою,Чорнописом Володимиром Васильовичем, були обговоренні екологічні проблеми села, в тому числі питання впорядкування сміттєзвалища у Глинисках. До прес-туру долучилися волонтери Ініціативної екологічної […]