Уряд спрямує конфісковані в росії 17 млрд на відновлення домівок українців

У держбюджеті на поточний рік закладено 35,5 млрд грн для Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Це будівництво та ремонт громадських будівель, об’єктів критичної інфраструктури, забезпечення житлом ВПО. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 3 січня.

«Також уже найближчим часом розраховуємо почати відновлення за рахунок коштів, конфіскованих у російських банків — на спецрахунку вже є для цього 17 млрд грн. Перший пріоритет — зруйноване житло людей», — наголосив Денис Шмигаль.

Частиною великої відбудови, як зазначив Прем’єр-міністр, буде залучення в українську економіку іноземних інвестицій. Тому цього року Україна має завершити розпочаті переговори про страхування військових ризиків для іноземних інвесторів.

«Усередині країни пріоритетом є створення максимально сприятливих умов для інвестування. Зокрема, спрощення підготовки та реалізації проектів державно-приватного партнерства. А також мінімізація вимог до інвестиційних проектів зі значними інвестиціями та подальше спрощення дозвільно-ліцензійних умов», — зауважив Денис Шмигаль.

У 2023 році, за словами Прем’єр-міністра, Уряд також продовжить найефективніші програми допомоги приватному сектору. Це пільгові кредити «5-7-9», гранти проекту єРобота, державна підтримка української переробки та загалом вітчизняних виробників. Для стимулювання сектору будівництва буде активізована програма доступного іпотечного кредитування єОселя.

Крім того, Уряд працює з партнерами для залучення цьогоріч 38 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету. Це насамперед кошти від ЄС, США та МВФ.

«Макрофінансова стабільність — це фундамент відновлення нашої економіки. Маємо чіткий план, щоб як і торік повністю профінансувати всі критичні видатки», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Next Post

Звернення Президента України Володимира Зеленського (відео)

Звернення Володимира Зеленського: «Щойно говорив із Прем’єр-міністром Канади – і це четверта міжнародна розмова за сьогодні. Прем’єр-міністр Нідерландів, Прем’єр-міністр Британії, Прем’єр-міністр Норвегії – і ось Джастін Трюдо. Ми почали цей рік одразу з того, що найбільш необхідне Україні саме зараз – напередодні тих нових мобілізаційних процесів, які готуються державою-терористом. Саме […]
Володимир Зеленський