Шпалери для стін незамінний помічник у створенні неповторних інтер’єрів, але без будівельного досвіду буває складно розібратися в кольорах, тонах та фактурах. Рулонні матеріали дуже різноманітні. Для кожної кімнати бажано підібрати індивідуальне оздоблення залежно від її функціонального використання, розміру та освітленості. Стильні якісні шпалери можуть надихати, створюючи затишну атмосферу. Правильний підбір малюнку та фактури дозволяє візуально коригувати геометрію кімнати та виділяти функціональні зони.
Декілька порад щодо вибору шпалер
Каталоги шпалер пропонують безліч варіантів малюнків у різній колірній гамі. Вибрати ідеальне полотно для конкретної кімнати завдання складне навіть для досвідченого дизайнера, але в будь-якому випадку звичайні та брендові шпалери на стіну (https://decoratorskyi.com/shpaleri) краще вибирати у відкритому рулоні розкотивши його на пару метрів. У деяких випадках для об’ємних проєктів варто купити пробний рулон і перевірити, як він виглядає на стінах.
Щоб повністю виключити колірні перепади бажано купувати рулони з однієї колекції або партії. Уважно вивчіть спеціальні значки на упаковці, в яких зазначено безліч важливої інформації, у тому числі щільність та вологостійкість. Враховуйте необхідність суміщення малюнків та купуйте рулони шпалер з невеликим запасом. Крім згаданих вище особливостей слід врахувати:
- Функціональну складову. Для офісу та адміністративних приміщень бажано вибирати полотна на вініловій основі, які мають більш солідний та довговічний вигляд. У житлових кімнатах найкраще використовувати шпалери на натуральній основі, наприклад паперові. Для кухні та ванної краще підібрати вологостійкі варіанти, а в передпокої наклеїти шпалери, що не бояться частого чищення.
- Якість підготовки поверхні стінок. Щільні багатошарові шпалери на основі флізеліну з великим яскравим малюнком добре маскують нерівності та відвертають погляд від дефектів.
- Ступінь освітленості приміщення, чим менше сонячного світла, тим світліше потрібні шпалери. При достатньому природному освітленні можна використовувати будь-які візерунки та відтінки.
Види шпалер для стін

За типом основи, барвистого шару та фактурою поверхні шпалери діляться на кілька видів:
- Паперові — найбюджетніший, але естетично привабливий варіант оздоблення сухих добре провітрюваних кімнат.
- Флізелінові виготовлені на міцній флізеліновій основі, що не боїться вогню та добре пропускає повітря.
- Текстильні — не викликають алергії та не втрачають колір на сонці, завдяки збільшеній ширині рулону дозволяють створювати безшовне оздоблення поверхні.
- Вінілові виготовлені шляхом нанесення методом гарячого тиснення спіненого вінілового полімеру на флізелінову основу.
- Рельєфні ідеально приховують нерівності стін.
Ціна на шпалери для стін залежить від матеріалу основи та покривного шару, ширини рулону та репутації виробника, можна купити порівняно не дорогі рулонні матеріали на паперовій основі та шпалери елітного класу, які не бояться вологи та витримують кілька повторних фарбувань.