Українсько-польська Літургія у селі Вижняни

vuznanu6 грудня 2016 року, у костелі св. Миколая в с. Вижняни римо-католицьке та греко-католицьке духовенство відслужило Божественну Літургію Івана Золотоустого українською та польською мовами. Молитовну зустріч очолив Єпископ-Помічник Львівський Венедикт (Алексійчук).

У спільній молитві взяли участь представники місцевої та обласної влади і запрошені гості з Польщі.

Також на свято завітав святий Миколай, який чемним діткам приніс подаруночки.

Детальніше дивіться у відео:

Історична довідка:
В Державному реєстрі національного культурного надбання (Львівська область) вижнянський храм св. Миколая фігурує під номером 2031. Реєстр вказує надзвичайно «смачну» дату побудови костелу: 1400 р.
Святиню перебудовували в 1651 та 1750 роках.
В 1930 році для вівтаря купили образ Серця Ісуса роботи львів’янина Антона Монастирського. У червні 1942 розпочали розпис інтер’єру за проектом Станіслава Тейсейра за участі Романа і Маргарити Сельських.
Костел був закритий 1946 року і використовувався як склад цукру і зерносховище до 1990-х років. У ньому збереглись розписи 1940-х років.
Інтер’єр вижнянського костелу є, як Святе Письмо Старого та Нового Завітів в картинках.
До відомих осіб, які походять з Вижнян належить Єронім Антоній Шептицький, який народився 17 травня 1700 у Вижнянах — римо-католицький єпископ-помічник кам’янецький. Його стриєчним братом був Митрополит Атанасій (Шептицький) – Митрополит Львівський УГКЦ.
В листопаді 2011 року відбулась перша відправа греко-католиків і римо-католиків, вперше від 1946 року, в історичному костелі Св. Миколая в Вижнянах. Учасники цієї Відправи молилися в наміренні доброго початку праці пов’язаної з відновленням цієї історичної пам’ятки.
Впродовж кількох наступних років польсько-український Комітет відновлення костелу Св. Миколая в Вижнянах своєю діяльністю організував ремонт даху святині.
Триває подальша праця, ціллю якої є повноцінне відновлення сакральної функції костелу.

Галина Гнатів

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Катерини Олексяк (Гнатяк)

Святкує свій день народження Катерина Олексяк (Гнатяк). ЇЇ вітають люблячий чоловік Іван, мама Леся, вітчим Володимир, сестра Марічка, бабуся Марія, свекруха Богданна, швагро Михайло. Дай Вам, Боже, днів щасливих, Дай добра, здоров’я й сили, Дай любові, згоди, втіхи, Змоги дай життю радіти І ділитись словом щирим, Теплим, радісним, правдивим. А […]