Українці і пісня…

Коли б забрати у нашого народу пісню, я впевнений, що не стало б у народу радості, в житті, а згодом не стало би народу. Що таке пісня для українця?
Нашу, українську, мову визнано 2  мовою світу по мелодійності. У її культурному доробку присутні як вірші, так повісті, але особливе місце займає пісня. Українці, це такий народ, життя якого наповнене співом, надзвичайно красивими мелодіями. Пісня, у нас практично по всюди.  Зараз це трохи менше помітно, але колись кожну роботу чи свято українці починали саме піснею, саме тому пісні поділили на календарно обрядові, побутові та інші.

Календарно обрядові пісні називаються колядками, а давайте уявимо, щоб було коли  б забрали у нас коляду. Свят вечір проходив би не помітно і скучно, у нас не було би чудових вертепів на які кожен з нас з нетерпінням чекає. Родина зібравшись у цей вечір не могла б разом прославити Народженого Ісуса так,  як це роблять  за допомогою коляд. Але надзвичайно боляче дивитися на те, що сучасна українська молодь все ж таки умудряється забути цей звичай. Українці молоді здорові люди, за такими як ми – подальша доля нашої держави. Отож навчімося берегти нашу пісню, наші звичаї і нас самих. Адже коли у нас не буде звичаїв, не буде пісні – той не буде народу.

Роман Гайдар

Залишити відповідь

Next Post

Відбулася зустріч з дітьми із сімей шахтопрохідників

10 січня 2012 року у Золочівському замку відбулася зустріч керівництва райдержадміністрації з дітьми із сімей шахтопрохідників ТОВ “Шахтобудівельна компанія “Донецької шахтопроходки”, які приймали участь у ліквідації пожежі на шахті “Межирічанська” ДП “Львіввугілля” з Донецької області. Поділіться цим у соцмережах: