Український шлях

Kovalchuk MВ кінці 90-их я легко міг визначити професії невідомих мені людей. Лісники прямували додому із мішком солі на плечах, працівники газової служби несли зазвичай торбинку з маслом, вчительські сумки були набиті бережанськими скловиробами і дерев’яними люстрами. В період тотального безгрошів’я – кожен радів і такій “зарплаті”,яку пізніше намагалися обміняти на інший товар чи продати на ринку.
Смішно зараз згадувати, як одна сім’я раділа новому посуду, а інша – вечеряла, намащуючи на хліб тонкий шар масла. Та про сміх у той час не йшлося.
Здається, погляду у майбутнє сповненого планів і мрій тоді ні в кого не було. У бідності доводилося лише надіятися.
У нашу сім’ю надія прийшла із телефонним дзвінком. Материна працівниця радісним голосом повідомила, що є зарплата за декілька місяців. І, о щастя, живими грошима. Нарешті вдасться закрити борги і протриматися певний час – тішилася моя сім’я.
– Що тобі купити? – запитала мати, вирушаючи зайняти чергу за
довгоочікуваною зарплатою.
– Цукерок! – не вагаючись відповів я, облизуючи язиком губи.
Я декілька разів виходив на дорогу виглядаючи матір. Весь час малюючи в голові радісні сімейні обличчя і цукерки в блискучій обгортці. Десь на другій годині очікування мати переступила поріг хати тримаючи у руках жовтий, як кульбаба, шматок паперу, маленький кульочок з цукерками і зі сльозами на очах.
Виявилося, що зарплату дали лише за місяць. І левову частку її з’їла обов’язкова передплата на газету “Український шлях”.
Я до сьогодні зберігаю один примірник газети. Щоб у майбутньому розказати дітям, чому український шлях такий важкий і чому їхньому батькові цукерки були такими солоними, як материні сльози.

Ковальчук Микола

Залишити відповідь

Next Post

Творчий звіт вчителя музики Мельник Нелі Йосипівни в актовому залі новозбудованої Вороняцької школи

15 лютого 2013 р. в актовому залі новозбудованої Вороняцької школи I-III ступенів відбувся творчий звіт вчителя музики Мельник Нелі Йосипівни. Це була не просто концертна програма, а мистецька зустріч, співпраця та спілкування різних творчих особистостей, вокально-хорових колективів, солістів і глядачів – освітян та батьків. Розпочалися мистецькі зустрічі з поважного благословенного […]