Українки вдвічі більше стали народжувати двійнят

За останні 10 років в Україні майже вдвічі зросла кількість багатоплідних вагітностей. До нас докотилася світова тенденція, якій сприяв розвиток репродуктивних технологій.

Двійнятами, а то й трійнятами українських батьків вже не злякаєш. Їх за останні 10 років побільшало майже вдвічі.

Українські лікарі багатоплідних вагітностей не люблять, адже ризик ускладнень значно зростає. Найчастіше – анемія, токсикози і загроза викидню. Вади розвитку також не рідкість. Справа ускладнюється ще й тим, що норми ведення такої вагітності в Україні немає – тому найчастіше її сприймають як патологію.

«Головне, що ми повинні зробити – це отримати національний протокол МОЗ по веденню таких жінок, тому що зараз всі акушери-гінекологи працюють, спираючись на протоколи ведення цієї чи іншої патології в акушерстві і гінекології», – говорить лікар, працівник кафедри акушерства та гінекології Національної медичної академії післядипломної освіти Андрій Ткаченко.

Збільшення двієнь і трієнь – новина для України, але не для світу. Завдяки репродуктивним технологіям Європа та США вже пережили бум багатоплідних вагітностей і навіть навчилися їх контролювати.

Для поширення іноземного досвіду організатори конференції вдалися до телемедицини – понад 1000 лікарів в регіонах слухали виступи доповідачів через Інтернет. Успіх багатоплідних вагітностей не в дорогих технологіях, а в знаннях, запевняють експерти.

За матеріалами: Факти.

Залишити відповідь

Next Post

ПРО ВИПЛАТУ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДО 5 ТРАВНЯ

Управління праці та соціального захисту населення РДА повідомляє про виплату разової грошової допомоги до 5 травня. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1381, виплата разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви […]