За останні 10 років в Україні майже вдвічі зросла кількість багатоплідних вагітностей. До нас докотилася світова тенденція, якій сприяв розвиток репродуктивних технологій.
Двійнятами, а то й трійнятами українських батьків вже не злякаєш. Їх за останні 10 років побільшало майже вдвічі.
Українські лікарі багатоплідних вагітностей не люблять, адже ризик ускладнень значно зростає. Найчастіше – анемія, токсикози і загроза викидню. Вади розвитку також не рідкість. Справа ускладнюється ще й тим, що норми ведення такої вагітності в Україні немає – тому найчастіше її сприймають як патологію.
«Головне, що ми повинні зробити – це отримати національний протокол МОЗ по веденню таких жінок, тому що зараз всі акушери-гінекологи працюють, спираючись на протоколи ведення цієї чи іншої патології в акушерстві і гінекології», – говорить лікар, працівник кафедри акушерства та гінекології Національної медичної академії післядипломної освіти Андрій Ткаченко.
Збільшення двієнь і трієнь – новина для України, але не для світу. Завдяки репродуктивним технологіям Європа та США вже пережили бум багатоплідних вагітностей і навіть навчилися їх контролювати.
Для поширення іноземного досвіду організатори конференції вдалися до телемедицини – понад 1000 лікарів в регіонах слухали виступи доповідачів через Інтернет. Успіх багатоплідних вагітностей не в дорогих технологіях, а в знаннях, запевняють експерти.
За матеріалами: Факти.