Україна повернула під контроль т.зв. «Вишки Бойка» (відео)

«Вишки Бойка» — це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Про це інформує Головне управління розвідки МО України.

“росія окупувала їх у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях.
Зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС. Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш». Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі. Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити”, – повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Next Post

Використання та переробка ріпаку: важливий аспект сільськогосподарської промисловості

Ріпак є однією з найважливіших олійних культур у світі, використання та переробка якої мають велике значення для сільськогосподарської та харчової промисловості. Ця рослина, також відома як канола, відзначається високим вмістом олії в насінні, що робить її цінною сировиною для виробництва олії, біопалива та інших продуктів. Давайте розглянемо докладніше деякі аспекти […]