У Золочівському замку відбудеться концерт хорової капели «Дударик» (відео)

dudarukУ неділю, 11 жовтня, о 15.00 годині у Золочівському замку відбудеться  виступ Львівської державної академічної хорової капели «Дударик» в рамках концертного туру. Про це розповіла “Золочів.нет” директор Золочівського замку Надія Гупало.

Художній керівник – Народний артист України Микола Кацал.

Ласкаво просимо!

Довідка:
Капела заснована в 1971 році Миколою Кацалом за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові.

Перша репетиція відбулась 17 жовтня 1971 року в обласній філармонії. А в листопаді того ж року відбувся перший виступ. Дударик прийняв участь у виконанні балетної сюїти Б. Петрова “Сотворіння світу” з Львівський симфонічним оркестром.

В 1989 році завдяки старанням Миколи Кацала і його співпрацівників – Любові Кацал та Лесі Чайковської було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю Св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку ДУДАРИКА.

В 1977 році, лише 6 років від заснування, ДУДАРИК ставав фіналістом всесоюзних фестивалів і конкурсів.

В репертуарі капели – концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів – Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця. ДУДАРИК також виконував Stabat Mater – Перґолєзі, Carmina Burana – Орфа, Requiem – Моцарта, IX Симфонію – Бетовена, ІІІ Симфонію Kadisz – Бернстайна та безліч ораторіальних полотен.

Хор хлопчиків і мужчин зі Львова, згодом народна хорова капела „Дударик”, далі Державна хорова капела і врешті Державна академічна хорова капела «Дударик» має тривалу історію міжнародних концертних турне.

Під час своїх щорічних подорожей виступала у Литві, Латвії, Білорусії, Росії, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Словаччині, США і Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії та Голландії. Капелою записано ряд компакт-дисків, компакт-касет та платівок, а також десятки концертних програм на радіо і телебаченні.

У 1983 році була нагороджена дипломом Президії Верховної Ради України, а в 1989 році капелу нагороджено Премією ім. Тараса Шевченка – найвищою урядовою нагородою в галузі культури.

За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац Україна, національна опера України, Національна філармонія. Перспективою найближчих років є створення на базі хорової капели та хорової школи – НАЦІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ХОРОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ.

Фото та історична довідка: dudaryk.ua

Залишити відповідь

Next Post

Школярі провели флешмоб із використанням пластикових кришечок (відео)

Дітвора на подвір’ї Золочівської загальноосвітньої школи №2 із пластикових кришечок виклала серце, дерево та тризуб. Мета флешмобу не лише зібрати кришечки на виготовлення протезів для поранених бійців АТО, але й вберегти природу від забруднення пластиковими відходами, в даному випадку кришечками, які часто потрапляють не на переробку, а просто викидаються. Саме […]