У Золочівському районі вшанували пам’ять Софії Карафи-Корбут з нагоди 100-річчя від дня народження художниці (відео)

Буськ вшановує пам’ять Софії Карафи-Корбут: зустріч у Народному домі з нагоди 100-річчя від дня народження художниці

30 серпня в місті Буськ відбулася зустріч земляків, присвячена пам’яті славетної художниці-графікині Софії Карафи-Корбут з нагоди її 100-річчя. Захід пройшов у Народному домі в рамках проєкту Миколи Іванціва, який організував цікаві розповіді про життя та творчість відомої мисткині.

Розкриття маловідомих сторінок життя художниці

Під час зустрічі було висвітлено ті аспекти життя Софії Карафи-Корбут, які раніше залишалися менш відомими широкій аудиторії. Присутні мали змогу почути про її поетичну спадщину, нерозділену любов, а також про її листи до коханої людини. Ці сторінки життя художниці значною мірою залишалися поза увагою у літературних творах та спогадах, тому учасники зустрічі з цікавістю слухали нові подробиці про життєвий шлях мисткині.

Експозиція музею та розширення мистецького простору

Директорка музею Галина Ковальчук розповіла про експозицію музею, присвячену Софії Карафі-Корбут, та поділилася планами щодо розширення мистецького простору. Вона наголосила на важливості збереження та популяризації творчої спадщини художниці, особливо в контексті її внеску у розвиток українського мистецтва.

Захоплююча розповідь про робоче місце художниці

Людмила Ціхоцька виступила з захоплюючою розповіддю про робоче місце Софії Петрівни. Вона поділилася своїми враженнями від зустрічей з Богданом Горинем, відомим знавцем і шанувальником художниці, який створив книгу “Життя і творчість Софії Карафи-Корбут”. Цікаві деталі з книги допомогли ще глибше зрозуміти особистість і творчий шлях мисткині.

Презентація творів у бібліотеках та поетична присвята

Завідувачки Буської міської бібліотеки ім. І. Котляревського та дитячої бібліотеки розповіли про підбірку творів Софії Карафи-Корбут, які зберігаються у бібліотеках міста. Зокрема, поетеса Валентина Лотоцька прочитала вірш, присвячений Софії Карафі-Корбут, створюючи атмосферу пошани та вдячності до її творчого доробку.

Детальний аналіз творчості мисткині

Іван Микитюк виступив з детальною розповіддю про творчість Софії Карафи-Корбут, наголосивши на її впливі на українське мистецтво та культурну спадщину країни. Він підкреслив важливість збереження її робіт та їх подальшої популяризації серед молодого покоління.

Зустріч у Народному домі стала яскравою подією, яка об’єднала людей, що шанують пам’ять великої художниці-графікині Софії Карафи-Корбут, та сприяла збереженню і поширенню її культурної спадщини серед українців.

Next Post

Повідомили про підозру посадовиці податкової, яка приховала від декларування майно на 5,6 млн грн

Працівники ДБР повідомили про підозру начальниці одного з управлінь ГУ ДПС в Івано-Франківській області. Посадовиця вносила недостовірні дані до щорічних декларацій за 2020-2023 роки. Про це “Золочів.нет” повідомили в ДБР. “Зокрема, вона «приховала» трикімнатну квартиру у центрі Івано-Франківська, де тривалий час мешкає разом з чоловіком та донькою. Вартість майна, яке […]