У Золочівському районі через оброблення агрофірмою полів хімікатами постраждав врожай селян

До Бродівської міської ради звернулися мешканці села Королівка (Бродівська ТГ, Золочівського району, Львівської області) з повідомленнями про те, що агрофірма, що господарює поруч з їхніми фермерськими господарствами, обробляла хімікатами свої соняшникові поля та завдала шкоди прилеглим земельним ділянкам. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на Бродівську міську раду.

“Відповідно до чинного законодавства, Бродівська міська рада ініціювала позапланову перевірку Держпродспоживслужби по цьому факту.
Комісія у складі заступника Бродівського міського голови Оксани Прокопець, головного спеціаліста відділу юридичного супроводу Сергія Швайки, державного фітосанітарного інспектора Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Ярослав Лободзець, начальника Бродівського управління ГУ Держпродспоживслужби М. Шинкара, помічника лікаря-епідеміолога відділу державного нагляду за дотриманням фітосанітарного законодавства Л. Яремчук, ДОП ВП № 1 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області С. Гнівошевського, виїхала на місце події та виявила рослини з численними опіками від хімікатів на полях і присадибних ділянках.
Постраждав врожай капусти, кукурудзи, заготована на корм тваринам трава.
Ярослав Лободзець запевнив фермерів, що препарат, який використовувала агрофірма, не проникає в корінь рослин та не залишає небезпечних речовин в продуктах через 7 днів після застосування.
Разом з тим опіки зупиняють розвиток рослин, то ж запланованих об’ємів врожаю вже не очікують. Також оброблення полів хімікатами за допомогою дронів дозволено лише за умови дотримання санітарних зон – від поля до житлових будинків має бути не менше 1 кілометра. У селі Королівка від оприскування погоріли навіть квіти біля будинків.
Ситуацію ускладнює те, що агрофірма зареєстрована та має головний офіс у Волинській області, то ж до роботи мають бути залучені фахівці ГУ Держпродспоживслужби і з Волині і з Львівщини.
Разом з фермерами обговорили алгоритм дій, які необхідно вчинити, щоб притягнути порушників до відповідальності. За результатами виїзду комісії складено відповідні акти.

Next Post

Спортивний клуб "САЙХА ДОДЖО": як навчають карате у Бродах (відео)

Продовжуємо нашу рубрику про дозвілля молоді. Цього разу кореспонденти “Золочів.нет” відвідали спортивний клуб “САЙХА ДОДЖО” у Бродах. Тут навчають карате як дітей, так і дорослих. Про заняття цим видом спорту розповіли тренери Микола Федорчук та Ірина Шутяк, а також учні Катерина та Ярина. Про успіхи, перспективи, плани та проблеми цієї […]
Броди