У Золочівському районі відбулися обговорення питань щодо об’єднання населених пунктів у майбутні територіальні громади (відео)

obgovorennja20 травня 2015 року у Золочівському районі відбулися обговорення питань щодо об’єднання населених пунктів у майбутні територіальні громади, утворення яких передбачено Перспективним планом за участю голів місцевих рад, ініціативних груп, громадськості. Обговорення відбулося у чотирьох місцевих радах: Золочівській, Глинянській, Поморянській, Червоненській.

Згідно з проектом перспективного плану, поданого Золочівським районом в Офіс реформ, на Золочівщині планується сформувати 4 територіальних громади.

1. Червоненська – населення 6132, увійдуть населені пункти: Червоне, Велика Вільшаниця, Гологірки, Стінка, Трудовач, Бортків, Мала Вільшанка, Скнилів, Гологори, Зашків, Лісові, Майдан-Гологірський, Новосілки, Митулин.

2. Поморянська – населення 7092, увійдуть населені пункти: Поморяни, Богутин, Загора, Кульби, Надільне, Торгів, Бібщани, Нестюки, Сновичі, Коропчик, Шпиколоси, Поляни, Красносільці, Махнівці, Чижів, Ремезівці, Підгір’я, Коропець, Жуків, Роздоріжне, Кропивна.

3. Глинянська – населення 8927, увійдуть населені пункти: Глиняни, Женів, Великий Полюхів, Заставне, Вижняни, Розворяни, Словіта, Мазів, Якторів, Перегноїв, Кривичі, Підгайчики, Косичі, Погорільці, Туркотин, Шопки, Куровичі, Печенія, Солова.

4. Золочівська – населення 45866, увійдуть населені пункти: Золочів, Вороняки, Єлиховичі, Городилів, Зозулі, Копані, Луг, Монастирок, Обертасів, Колтів, Верхобуж, Кругів, Руда-Колтівська, Опаки, Хмелева, Підгородне, Підлипці, Дерев’янки, Кам’янисте, Новоселище, Осовиця, Плугів, Руда, Тростянець, Сасів, Бір, Гутище, Папірня, Пісок, Побіч, Ушня, Грабово, Хомець, Струтин, Зарваниця, Золочівка, Козаки, Лука, Кобилеччина, Кийків, Княже, Ясенівці, Бонишин, Залісся, Хильчиці, Почапи, Жуличі, Скварява, Стадня, Гончарівка, Білий Камінь, Бужок, Гавареччина, Підлисся, Розваж, Черемошня.Перспективний план формування територій громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідного району. Про це сказав голова райдержадміністрації Володимир Недзельський на зустрічах у місцевих радах. Він спростував некомпетентні заяви про те, що у процесі підготовки проектів перспективних планів формування територій громад влада начебто насильно змушує громади до об’єднання.

“Примушення до об’єднання громад нікому не потрібне, його немає і бути не може, адже примус не дасть результату, якого ми очікуємо від добровільного об’єднання. Формування перспективного плану і його затвердження не призводить до автоматичного об’єднання громад – це тільки проектна модель ефективної територіальної організації місцевого самоврядування на базовому рівні. А реалізувати його можливо лише з безпосередньої участі відповідних територіальних громад і ні обласні адміністрація, ні рада, як і Уряд не наділені законом повноваженнями приймати рішення про об’єднання. Про це повинні знати всі і не звертати увагу на тих, хто дезінформує”, – підкреслив Володимир Недзельський. За його словами, без оптимізації системи територіальної організації влади, децентралізації та передачі повноважень органам місцевого самоврядування не можливо забезпечити сталий регіональний та місцевий розвиток. Примус до об’єднання недопустимий і він не дасть позитивного результату. Держава зацікавлена в підтримці громадами реформи місцевого самоврядування, на першому місці якої – людина і її інтереси”, – наголосив Володимир Недзельський.

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ на чолі з Геннадієм Зубком відповідає за проведення реформи децентралізації місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

У грудні 2014 року внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, у країні відбулася фінансова децентралізація. Завдяки цьому у 2015-му році місцеві бюджети стали профіцитними та вже отримали 21 мільярд гривень доходу за перший квартал 2015 року. У більш віддаленій перспективі доходи місцевих бюджетів мають зрости у два-три рази. Для ефективного впровадження реформи на місцях Мінрегіон створив Офіси реформ децентралізації. Їхня мета – запустити реформи у регіонах і допомогти в цьому місцевим громадам.

Про це “Золочів.нет” повідомили у  Золочівській РДА.

Залишити відповідь

Next Post

Російські війська у Придністров’ї опинились у блокаді

У Держдумі РФ не знають, що робити з Придністров’ям після закриття Києвом військового транзиту. Пише 5 канал. Після денонсації Україною договору з РФ про транзит військ у Придністров’я, в Держдумі не знають, як тепер утримувати окупаційний контингент на території невизнаної республіки. Про це заявив глава комітету парламенту РФ з оборони […]