У Золочівському районі знову виникають пожежі в екосистемах

3 березня 2019 року знову горе-господарі взялися за своє – виникла масштабна пожежа поблизу села Зарваниця, Золочівського району на Львівщині. Горіла суха трава. Золочівські рятувальники ліквідовували вогонь, що з поривами вітру розкидався на велику територію і палив все живе на своєму шляху.

За даними ДСНС, упродовж вихідних вогнеборці ліквідували 54 пожежі сухої трави. За суботу, 2 березня, на Львівщині виникло 18 пожеж сухостою, а в неділю – 36. Горіння сухої трави зафіксували у Золочівському, Пустомитівському, Радехівському, Сколівському, Яворівському, Дрогобицького, Сокальському, Бродіському, Городоцькому, Стрийському, Буському, Старосамбірському, Миколаївському, Жовківському, Самбірському, Кам’янка-Бузькому районах та містах Винники і Борислав.

Окрім цього, впродовж вихідних виникло 3 пожежі торфу, в с. Гамаліївка Пустомитівського району, с. Ситихів Жовківського району та поблизу м. Белз Сокальського району.

Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує про заборону спалювання сухостою, особливо у вітряну погоду.

Неконтрольований вогонь при сухій та вітряній погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки!

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів, автозаправних станцій. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

Окрім безпосередньої загрози для здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить до такої екологічної шкоди як руйнація ґрунтового шару, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки.

Головне управління ДСНС України у Львівській області нагадує, що спалювання сміття та сухої трави на території і поблизу населених пунктів, а також стерні на полях ЗАБОРОНЕНО!

Залишити відповідь

Next Post

Відбудуться загальні збори членів рибальської спілки

В неділю, 17 березня 2019 року, о 12 годині, відбудуться загальні збори членів рибальської спілки озера в парку “Здоров’я”. На порядку денному – діяльність спілки та збір членських внесків. Місце проведення – озеро в парку “Здоров’я”. Поділіться цим у соцмережах: