У Золочівському районі виявлено масові захоронення вояків часів Другої Світової війни

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Другої Світової війни на Львівщині у Золочівському районі Товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» виявлено місця масових санітарних захоронень військовиків української добровільної дивізії Зброї СС «Галичина» та радянської Червоної армії, які загинули в боях у липні 1944 року.
Знайдено військові ідентифікатори, які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

У селах Залісся, Червоне, Ясенівці, Гологори, Почапи, Хильчиці пошукова група ГО «Пам’ять» провела пошук ймовірних місць необлікованих захоронень вояків німецьких та радянських збройних формувань, які загинули у «Бродівському оточені» у липні 1944 року.

Дослідженням місць захоронень встановлено, що частина похованнь колись уже була розкопана і розграбована сучасними «могильними мародерами». З поховальних ям ексгумовано останки 30 вояків.

За знайденими в захороненнях особистими речами і військовим спорядженням можна стверджувати, що загиблі були військовиками німецьких і радянських збройних формувань.

У непограбованих захороненнях віднайдено особисті ідентифікаційні знаки та інший супровідний матеріал, за яким можна прив’язати певну кількість останків до української добровільної дивізії Зброї СС «Галичина», яка воювала в складі німецьких збройних формувань. Решту ексгумованих останків за збереженими у них фрагментами військових одностроїв та спорядження радянського взірця можуть бути українцями з радянської Червоної армії.

19 липня, на військовому цвинтарі в селі Червоне Золочівського району, Товариство «Пам’ять» до Дня вшанування пам’яті українців, та вояків інших національностей, які воювали у різних військових формуваннях і загинули у «Бродівському оточені» перепоховає віднайдені останки.

Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять»,
Любомир Горбач 

Next Post

Вітання для Петра Смолінського

Петра Смолінського із 30-річчям вітає похресниця Наталя. Хай добрий Ангел береже повік Вогонь зорі, що долею зоветься. Життя, неначе вишитий рушник, Багрянцем калиновим усміхнеться. Нехай волошками цвітуть літа прекрасні, Нехай здійсняться тисячі бажань, Щоб доля дарувала тільки щастя, Ні грама бід, ні капельки страждань. Поділіться цим у соцмережах: