У Золочеві відбувся захід «Без вини покарані» (відео)

У районній центральній бібліотеці ім. І. Франка відбувся культурно-просвітницький захід для молоді «Без вини покарані» присвячений Дню пам’яті 75-річниці депортації українців з польських земель.  Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет”.

Модератором заходу виступила голова громадської організації українців, депортованих із етнічних земель сучасної Польщі «Родинне дерево» Світлана Наливайко. У заході взяли участь історики (О.Ходачок та А. Козюра), студенти коледжу НУ «Львівська політехніка», спеціаліст з молодіжної політики райдержадміністрації (О. Марусин), члени організації «Родинне дерево», працівники районної центральної бібліотеки, представники районних ЗМІ. 75  років тому 150 тис. українців, які проживали у Польщі, вигнали зі своїх домівок та “розпорошили” по малозаселених районах країни. Операція з депортації українців отримала назву “Вісла” та продовжувалася з 28 квітня по 29 липня 1947 року. Українське населення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя) депортували до північно-західних земель. З рідних місць було виселено приблизно 150 тисяч українців. Загалом же під час усіх операції з переселення постраждало 700 тисяч українців.

Залишити відповідь

Next Post

Золочів відвідає дружина Президента Польщі

На Львівщині перебуває дружина Президента Республіки Польща Агата Корнгаузер-Дуда, яка відвідає Львів, Золочів, Івано-Франківськ, Жовкву. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на Львівську обласну раду. “5 червня у Міжнародному аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького приземлився літак на борту з дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнгаузер-Дудою. Упродовж 5 – 8 […]
дружина Президента Польщі