У Золочеві відбулася прем’єра нової духовної вистави «Від спокус горе світові»

6 травня у районному Народному домі золочівський народний театр презентував нову духовну виставу «Від спокус горе світові». Керівник театру, автор і постановник вистави – Іван Вархола.

Цікавий філософський сюжет вистави спонукав до роздумів на суттю людського існування, над людськими слабостями,  над власним духовним життям. Впродовж усієї постановки гостро постають питання гріха, Божих заповідей, біблійних , які вдало накладаються на площину людського побуту. Чи може людина існувати без Бога і його заповідей?

«Ви вважаєте, що куріння – гріх? – Запитує один із персонажів вистави. – якщо я не помиляюсь в десяти заповідях не значиться такий гріх, як руйнування власного тіла, навіть, як храму Божого». «А як же бути із заповіддю «не вбий!»?

Ми чинимо гріх інколи, навіть, не усвідомлюючи про це. Людина є слабка по свої природі і часто помиляється. Людей, які б не робили помилки немає. Є люди із меншими помилками, або меншим числом помилок.  Звичайно, що з часом пройдені промахи відходять у минуле, а наступні труднощі вже чекають, щоб увійти у наше життя. Деколи виникає думка, що наше життя – це постійна боротьба, боротьба із труднощами. І у цій боротьбі не завжди ми перемагаємо, а поразки називаємо помилками. І в такі хвилини властиво людині зводити очі до Бога. А як часто ми звертаємось до господа у щасливі і радісні хвилини?

Звичайно вже нам вирішувати, що робити із нашими помилками: прийняти їх чи відкинути. Зробити висновки чи байдужо відкласти на сторону. Залишити у пам’яті, як історичний факт приватного життя або ж зробити зміну у житті, щоб уникнути нагоди подібної помилки.

Після перегляду вистави багато-хто задумався над своїм життям, чи жив він з любов’ю і вірою, чи має він право на Господнє милосердя.

Прикро було спостерігати, що на виставу прийшли в основному старші люди. Не завітали і ті, хто вважає себе елітою нашого міста, чий приклад мав би взивати до наслідування. Проте, ті, хто прийшов, вийшли із зали зворушеними до глибини душі, із уже дещо новим сприйняттям власного життя, з розумінням того, що вічними залишаються лише справжні духовні надбання: розум, любов, віра, надія, щирість.

У виставі були задіяні актори: Олександр Фесюк, Неля Мельник, Надя Вільчинська, Назар Коваль, Мирослава Булка, Анатолій Васільєв, Надя Ярош, Оля Штокало, Марія Бригідер , Наталя Капітанець , Андрій Мельник, Назар Мисак.

Леся ГОРГОТА

Залишити відповідь

Next Post

Відбулася реконструкція бою УПА у селі Скварява

Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани. М. Рильський Ці люди боролися та захищали рідну землю, свідомо чинили спротив радянській владі зі зброєю в руках, і жоден з них не відступився від своїх переконань до […]
Золочів.нет