У Золочеві відбудеться презентація альбому «Володар кам’яного персня. Борис Возницький»

voznutskyВ неділю, 10 лютого, о 15 год, у Європейському залі Золочівського замку відбудеться презентація альбому «Володар кам’яного персня. Борис Возницький» , виданого у співавторстві Романом Лубківським та Василем Пилип’юком.

Задум альбому виник давно, ще за життя Бориса Возницького. Серія „Постаті” видавництва „Світло й тінь” включає в себе особистості класиків української культури і мистецтва. Проект почав реалізуватись ще близько 10 років тому. Було видано альбоми про І.Франка, М.Колессу, С.Гординського, Д.Павличка. Саме такі люди високого творчого лету, як Борис Возницький, дали простір для Василя Пилип’юка як фотомайстра, для дизайнера Бориса Великголови, який опрацьовував концепцію та стилістику цього видання, і, безумовно, для Романа Лубківського – автора літературного тексту. Поки видавці збирали необхідний матеріал, а його виявилось більш ніж достатньо, трагедія 23 травня 2012 року по-своєму спричинилась до завершення роботи над книгою, що вже мала свою робочу назву „Володар кам’яних перснів”. Відхід Б.Возницького болем відгукнувся у наших серцях і примусив глянути на його особистість, подвижницьку працю у галузі збереження національної пам’яті як на «Володаря єдиного персня», який став символом універсального таланту видатного мистецтвознавця, музейника, культуролога. Проект зазнав значної корекції: потрібно було звернутись до років дитинства і молодості Бориса Григоровича, виствітлити різні періоди його життя та діяльності, з дуже багатого матеріалу вибрати те найцінніше, котре характеризує незабутнього Б.Возницького. Було використано фрагменти інтерв’ю, уривки з досліджень Б.Возницького. Виразними акцентами стали власні записи і роздуми Бориса Григоровича, взяті з його щоденника. Завдяки поділу матеріалу на розділи з метафоричними назвами книга набула структурованості, виразності та поліфонічності. „Патрицій з кельмою та лопатою” – це назва розділу, яка говорить про щоденну титанічну здатність Бориса Григоровича до роботи. „Повсякденне буття реаліста й романтика в часи партократів і столоначальників” – Роман Лубківський цією назвою вказує на те, що Б.Возницький завжди був певний своєї мети і досягав результату можливими шляхами. Одних переконував, з другими ішов на вимушений компроміс, з третіми поводився як досвідчений педагог. Труднощі у роботі, які переживав Б.Возницький, з режимних часів переходили в нову політичну ситуацію, оскільки на його клопотання знаходились позитивні відповіді, та вони, на жаль, не підкріплювались діями. Можна сказати, що Борис Возницький сам викував себе. Він був свідомий місії України у європейському культурному просторі, вмів вести міжнародний діалог талановито та з користю для рідної культури. Очевидно, після виходу у світ цього видання постане необхідність опублікувати спогади і статті про Бориса Возницького, зібрати його численні публікації, інтерв’ю з різних видань та об’єднати у монументальну працю. Можливо видання „Володар кам’яного персня” і буде спонукою для дослідження та оприлюднення усіх сторін багатогранної особистості Героя України Бориса Возницького.  Про це повідомляють на  офіційному Львівської Національної галереї мистецтв.

Фото:  zaxid.net

Читайте також:

У Золочівському замку відбулася презентація картини Альтомонте (відео)

У Золочів завітав Роман Лубківський

У Львівській галереї мистецтв відкриється виставка «Епоха Возницького»

Залишити відповідь

Next Post

Український бестселер “Чорний Ворон” буде видано англійською

У Березні 2013 р. у видавництві “Aventura E books” (Лондон) буде надруковано переклад роману “Чорний Ворон”, підготовлений Стефаном Комарницьким спільно з С’юзі Спейт. Уперше видавництво, яке не спеціалізується на слов’янських літературах, видасть український роман у перекладі англійською мовою. “Чорний Ворон” було видано в 2009 р. і більше ста тисяч примірників […]