У Золочеві пройшов семінар з сільськими головами Золочівського, Жидачівського та Перемишлянського районів

24 липня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Стефанишин провів нараду – семінар з сільськими головами Золочівського, Жидачівського, Перемишлянського районів.

Учасники наради розглянули питання про хід виконання соціальних ініціатив Президента України  на Львівщині; стан та перспективи розвитку сільського господарства та сільських територій; про майбутнє українського села в сільській кооперації; особливості регулювання земельних відносин на рівні сіл та селищ, проблеми проведення робіт з нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів області.

Особливу увагу приділено розгляду питання про стан та перспективи розвитку сільського господарства та сільських територій.

Як зазначив Іван Стефанишин, в нинішній ситуації ефективним засобом реалізації економічних інтересів cелян є розвиток сільськогосподарської кооперації. Головна мета діяльності кооперації на селі – надання послуг і додаткових економічних вигод членам кооперативів. Система управління кооперативом базується на принципах відкритості, рівноправності і прозорості, а все його майно є власністю його членів. Окрім маркетингових та економічних вигод, розвиток сільськогосподарської кооперації має і соціальне значення – з точки зору зростання зайнятості населення за рахунок підвищення мотивації сільськогосподарського товаровиробника.

Сьогодні у Львівській області є позитивний досвід функціонування молокозаготівельних кооперативів. Більш того, обласною Програмою підтримки підприємництва у галузі тваринництва на 2012 рік передбачено реалізувати пілотний проект щодо підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, створених на базі територіальної громади та суб’єктів малого підприємництва у сфері молочного скотарства.

В рамках цього пілотного проекту передбачається створити молокозаготівельний кооператив на території сільської громади, члени якої утримують загалом не менше 120 корів за умови виділення земельних угідь для створення громадських пасовищ та співучасті громади у їх облаштуванні. Новостворюваний молочний кооператив отримає обладнання для стаціонарного молокопункту, а також сільськогосподарську техніку для надання послуг членам кооперативу та іншим особам з вирощування та заготівлі кормів.

На сьогодні підготовлені всі документи і процедури для проведення до кінця липня 2012 року конкурсу на право реалізації цього пілотного проекту. Вже надійшли перші заявки від претендентів.

Схема фінансової підтримки розвитку сільськогосподарської кооперації, відпрацьована в рамках пілотного проекту, передбачає співфінансування з різних джерел, у тому числі коштів міжнародних проектів. На підтримку реалізації цього пілотного проекту буде виділено 200 тис. грн з обласного бюджету та 450 тис. грн. буде надано канадським і датським проектами міжнародної технічної допомоги, які сьогодні працюють на теренах Львівської області.

Іван Стефанишин наголосив, що сьогодні на селі велика роль відводиться місцевим органам влади, сільським і селищним головам. Їх завданням є, зокрема, забезпечення ефективної діяльності інвестора, сприяння укладанню вигідних для селян договорів з потенційними інвесторами, орендарями, спільно з громадою визначати напрямки їх господарювання в селі та залучати до розвитку соціальної інфраструктури.

Усі заходи й зусилля влади в комплексі з державними та регіональними програмами підтримки сільського господарства, на які планується залучити біля 80 млн. грн. бюджетних коштів, повинні забезпечити розвиток тваринницької галузі, сільських територій, надати мотивації та стимул для закріплення молоді на селі та зростання рівня зайнятості населення.

У нараді-семінарі взяли участь сільські, селищні, міські голови Золочівського, Жидачівського, Перемишлянського районів, голови райдержадміністрацій цих районів, начальники управлінь АПК райдержадміністрацій, начальники управлінь ветеринарної медицини, агенти з ідентифікації і реєстрації тварин, керівники сільськогосподарських підприємств, а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники територіальних підрозділів міністерств та відомств, науковці агропромислової галузі.

 

Залишити відповідь

Next Post

У центрі міста Золочева розпочали замощення бруківки

23 липня 2012 року, у центрі міста Золочева  розпочали на підготовлену основу замощення бруківки. Слід відмітити, що ще перед початком ремонтних робіт  всю  цю бруківку, з центральної частини міста, було демонтовано, обліковано та передано на зберігання до міського комунального підприємства “Золочівтеплоенерго”. Нагадаємо, що завершити роботи по капітальному ремонту в центральній частині […]