У Золочеві пес покусав чоловіка: вирвав йому шмат щоки

Напад собаки у Золочеві: безпритульний пес накинувся на чоловіка і вирвав йому шмат щоки, інформує Перше медичне об’єднання Львова.

На обличчі потерпілого утворилася чимала дірка. Аби її закрити, щелепно-лицьові хірурги Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова виконали складне реконструктивне втручання.

“Того дня, коли стався напад, 67-річний мешканець міста Золочів Львівської області Ігор Єдинович йшов навідати сина-захисника. Той саме повернувся з фронту додому – на реабілітацію після контузії. Син мешкає на околиці, а шлях до нього простує через залізничний вокзал. Батько вирішив скоротити дорогу і попрямував через закинуте будівництво. Там він зустрів величезну зграю безпритульних собак – понад 20. Один зі здорових псів кинувся на чоловіка. Цілив просто в шию. Пан Ігор встиг зреагувати, вивернувся та таким чином уникнув смертельного укусу. Однак собака все ж зумів дотягнутися до лиця і вирвав шмат щоки. На обличчі чоловіка утворився чималий дефект – дірка розміром 5 на 6 сантиметрів. Тож місцеві медики вирішили екстрено відправляти пацієнта на Львів – у Центр голови та шиї Лікарні Святого Пантелеймона, де точно знають як діяти при таких травмах. Пана Ігоря привезли каретою швидкої. Наші щелепно-лицеві хірурги кажуть, що в таких випадках оперувати треба якомога скоріше, адже кусані рани є інфікованими і не терплять зволікань. Їх потрібно закривати в перші дві доби після укусу. Спеціалісти нашого Центру голови та шиї спершу збиралися закрити дефект на обличчі пацієнта клаптем на судинній ніжці – з його ж передпліччя. Утім після ретельного обстеження судин побачили, що кровопостачання цієї ділянки є недостатнім для проведення успішної операції. Тож було ухвалено рішення компенсувати дефект клаптем з підборіддя”, – повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

“Це доволі складне оперативне втручання. Адже треба пересадити острівцевий клапоть на судинній ніжці. Спершу нам потрібно було виділити судини шиї: лицеві артерію та вену, а також підборідкові артерію та вену. Ці судини є досить тоненькими – до 1 мм в діаметрі. І якщо ми пошкодимо бодай одну з них, то цей клапоть буде нежиттєздатним. Але, з огляду на наш досвід оперування подібних дефектів, нам і на цей раз вдалося не пошкодити жодну з судин. Потому ми виділили шкірно-фасціально-м’язовий клапоть, перемістили його через підшкірний тунель в зону дефекту і успішно закрили його. Тож цк складне реконструктивне втручання минуло успішно”, – розповідає про хід операції Олег Ковтуняк, завідувач Центру голови та шиї Лікарні Святого Пантелеймона.

“Уже на 6-ту добу після операції наші хірурги впевнено констатували: відторгнення немає, клапоть прижився і пан Ігор його добре відчуває. Тож медикам вдалося досягнути не лише естетичного, а і функціонального ефекту. Наші хірурги нагадують: при укусі собаки, навіть якщо він не обширний, треба обов’язково і невідкладно звернутися за медичною допомогою!”, – розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Next Post

23-річний воїн з Львівщини нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)

23-річний Дмитро Братина з Новороздільської громади отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня. На жаль, посмертно, про це повідомляє Львівська обласна військова адміністрація. “Відзнаку рідним Героя вручив начальник другого відділу Стрийського РТЦК та СП у Миколаєві підполковник Михайло Романович.Дмитро Братина помер у серпні 2023 року в госпіталі через важку травму, яку […]