На Золочівщині голова суду стверджує, що на нього тисне мер

Голова Золочівського районного суду Львівської області Сивак Володимир скаржиться на втручання в його діяльність з боку міського голови міста Золочева. Про це “Золочів.нет” повідомили у прес-центрі Судової влади України.

“Голова Золочівського районного суду Львівської області Сивак Володимир Миколайович повідомляє, що у його провадженні перебувала адміністративна справа за позовом до Золочівської міської ради Львівської області міського голови міста Золочева про визнання дій протиправними, зобов’язання прийняти до розгляду чергової сесії заяву про надання права на виготовлення проекту землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки площею 0,0441 га, про визнання незаконним та скасування рішення Золочівської міської ради «Про здійснення добору земельних ділянок для підготовки до проведення земельних торгів».

Провадження у вказаній адміністративній справі відкрито 22 червня 2017 року.

Сивак В.М. стверджує, що з того часу міський голова міста Золочева усіляко намагається дискредитувати його як суддю та голову суду, поширюючи неправдиву інформацію про нібито вчинення ним дисциплінарного проступку, кримінальних правопорушень, порушення присяги судді, сприяючи своїми діями формуванню негативної думки громадськості про його діяльність.

Суддя повідомляє, що такі дії міського голови спершу не сприймалися ним як втручання в його діяльність, оскільки не загрожували, на його переконання, суддівській незалежності.

Однак згодом, як інформує Сивак В.М., міський голова міста Золочева здійснив втручання у здійснення ним правосуддя в адміністративній справі. Вказане, за його словами, підтверджується рішенням виконавчого комітету Золочівської міської ради за підписом міського голови міста Золочева, прийнятим 30 березня 2018 року. У сукупності із вказаними вище діями міського голови міста Золочева суддя розцінює це як тиск.

Зокрема, під головуванням судді Сивака В.М. розглядалася справа за позовом до відділу містобудування та архітектури Золочівської районної державної адміністрації Львівської області про зобов’язання вчинити певні дії.

Постановою Золочівського районного суду Львівської області від 19 квітня 2016 року позов задоволено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня 2017 року постанову Золочівського районного суду Львівської області скасовано, провадження у справі закрито.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12 грудня 2017 року ухвалу апеляційного суду від 30 серпня 2017 року скасовано, справу направлено для розгляду по суті до суду апеляційної інстанції.

Суддя зазначає, що у зв’язку з цим міський голова міста Золочева, надаючи невірну правову оцінку цьому факту, надіслав до Вищої ради правосуддя звернення щодо притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з винесенням ним нібито завідомо незаконної постанови, а також до Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України – заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України.

Аналогічну заяву міського голови було надіслано Генеральному прокурору з проханням внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 364, 375 Кримінального кодексу України.

На думку Сивака В.М., зазначені тексти заяв, а також зміст рішення виконавчого комітету Золочівської міської ради Львівської області, які містять неправдиву інформацію, міський голова розмістив на сайті Золочівської міської ради Львівської області та на власній сторінці у мережі Facebook з метою створення негативної думки громадськості щодо професійної діяльності судді.

Суддя Золочівського районного суду Львівської області Сивак В.М. вважає, що міським головою міста Золочева здійснюється втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя в адміністративній справі шляхом ініціювання питання відповідальності без достатніх підстав, що є тиском на суд.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.” – йдеться у повідомленні прес-центру судової влади України.

Нагадаємо, що у  Золочеві триває суперечка за кінотеатр.