У Золочеві відкрили меморіальну дошку Ігоря Білозіра (відео)

bilozir5 липня 2013 року відбулося урочисте відкриття та освячення меморіальної таблиці із барельєфом Ігоря Білозіра – українського композитора, виконавця, народного артиста України. Меморіальну дошку відкрито на будинку Золочівського районного Народного дому, в якому він розпочинав свою творчу діяльність.
Ідея народилася у 2005 році на нараді культосвітніх працівників району, після чого директор Народного Дому Михайло Стречик та тодішній начальник відділу культури Іван Тюрдьо звернулись до кандидата мистецтвознавства, доцента, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, директора Льві́вського держа́вного ко́леджу декорати́вного і ужитко́вого мисте́цтва і́мені Іва́на Труша́ Василя Отковича щодо виготовлення меморіальної дошки із барельєфом Ігоря Білозіра.

Розробка проекту та виготовлення форми барельєфу була доручена студенту-дипломнику Олександру Ковальському, а науковим керівником було призначено викладача коледжу, скульптора Ореста Яворського.
У 2007 році проект був затверджений на художній раді.
Минуло 5 років і Золочівська РДА спільно з громадськістю району, благодійним фондом ім. Маркіяна Шашкевича повернулися до втілення даного задуму. В урочистому відкритті взяли участь представники місцевої влади, районного Народного дому, священники та громадськість міста.

Залишити відповідь

Next Post

На одному подвір’ї з бузьками (відео)

З давніх-давен бузьки є символом любові до батьків, які благословили нас на світ. Бузьки – це символ продовження роду. Вважається щасливим той двір, де є гніздо бузьків, адже для українців – це священний птах. Мабуть Ви пригадуєте, як весною ми спільно усією громадою допомагали їм пережити холод, а зараз середина […]