У Запоріжжі поховали 57 безіменних бійців АТО (відео)

geroiНа Кушугумському кладовищі під Запоріжжям поховали 57 невідомих військових, які загинули під час бойових дій під Іловайськом.

Як повідомляє Громадське, мали поховати 60 тіл, але завдяки ДНК-тесту трьох бійців вчора вдалось ідентифікувати, і їх передали рідним.

Минулого року на цьому ж кладовищі поховали 54 безіменних бійців АТО, загиблих у Донецькій області. Із них уже ідентифікували та перепоховали 20 бійців.


Нагадаємо, наприкінці серпня минулого року українські підрозділи і бійці добровольчих батальйонів потрапили в оточення під Іловайськом.

Бої за Іловайськ, Донецька область, тривали у другій половині серпня 2014 року. Внаслідок боїв загибло декілька сот українських військових, а подія стала відомою, як Іловайський котел.

Бійці сил АТО потрапили в оточення. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат. Після втрати українською стороною, були укладені Мінські угоди в рамках трьохсторонньої контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників сепаратистів.

На той час офіційних даних про загиблих, поранених і взятих у полон українських військових не було. За останніми даними військового прокурора Анатолія Матіоса, станом на квітень встановлено, що в Іловайську загинули 459 людей.

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію парламенту з розслідування обставин події. У жовтні минулого року слідча комісія парламенту у своєму звіті заявила, що до трагедії під Іловайськом призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка.

За заявами СБУ, існують документальні підтвердження присутності трьох з половиною тисяч російських військових під час операції під Іловайськом.
За розв’язування військового конфлікту в Україні та у справі про події в Іловайську минулого року висунуто підозру та оголошено у розшук начальника Генштабу Збройних сил РФ Валєрія Гєрасімова та десятьом російським військовослужбовцям.

/ фото Громадське

hromadske.tv