У Тернополі знайшли бомбу, яка могла б знести пів центру (відео)

bomba_ternopil_716 квітня у Тернополі на вулиці Шептицького було знайдено 100-кілограмову авіабомбу ФАБ-100 часів Другої світової війни.

Вибухонебезпечний предмет радянського виробництва виявили на території, де ведуться будівельні роботи. Працівники випадково побачили підозрілу знахідку, коли копали котлован. Ділянка, де виявили авіабомбу, розташована у людній частині міста, неподалік зупинки громадського транспорту. Поряд – ринок вживаних речей, офісні приміщення й житлові споруди.

Рятувальники, котрі прибули до місця знахідки, обстежили авіабомбу. За попередніми висновками саперів, вибуховий предмет міг спрацювати у будь-яку мить з розлітанням уламків на відстань до 1,2 кілометра та спричинити руйнування навколишніх будинків.
З метою попередження виникнення надзвичайної ситуації у Тернополі було проведене екстрене засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де йшлося про створення оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, оповіщення та евакуацію людей із небезпечної зони та перекриття руху транспорту по прилеглій вулиці. Тож із найближчих житлових будинків, торгівельних центрів та офісних приміщень евакуювали близько 400 осіб та тимчасово перекрили рух по вулиці Шептицького, після чого фахівці-піротехніки розпочали роботи щодо знешкодження вибухонебезпечного предмету.

Стокілограмову знахідку з дотриманням всіх заходів безпеки повантажили у спеціальний транспорт і в супроводі міліції відтранспортували за межі Тернополя, для подальшого знешкодження. О 18:10 авіабомбу було успішно знищено.

За словами краєзнавців, у часи Другої світової війни неподалік місця, де знайшли авіабомбу, був розташований німецький дзот, який під час боїв за місто активно бомбардувала радянська авіація. Тож рятувальниками буде здійснене детальне обстеження території, прилеглої до місця небезпечної знахідки, на предмет можливого виявлення інших вибухонебезпечних предметів, – повідомляє прес-служба ДСНСУ в Тернопільській області.

Джерело: poglyad.te.ua

Відео: tv4.te.ua

Залишити відповідь