“Тут проблема в іншому, в нашій одностайності при використанні рідної мови у всіх сферах бізнесу, соціального життя. Чим більше ми будемо домагатись застосування української мови, тим більшу потребу у її знанні будуть мати всі …” – пишуть наші друзі в соціальних мережах.
Дехто просто радить як допомогти рідній українській мові хоча би за своїм комп’ютером:
- Виставити українську мову першою в списку преференцій браузера
- Пошукові запити в Google вводити українською мовою
- Все що ви робите онлайн, по можливості робити українською
Люди пишуть про те, наскільки наша українська мова для них є важкодоступною в “російськомовних” частинах України.
Також поширюють й таке:
“Особиста програма дій кожного свідомого українця:
1. Я не розмовляю російською мовою з громадянами України.
2. Я не розумію російської мови, якщо нею до мене звертається політик, державний службовець, правоохоронець, рекламник чи працівник сфери послуг. В усіх інших випадках я знаю і розумію російську мову.
3. Я не купую російськомовних газет і журналів.
4. Я не читаю російськомовних версій українських сайтів. Якщо такий сайт не має україномовної версії – я взагалі його не читаю.
5. Я не ходжу в кіно на російськомовні сеанси.
6. Я не дивлюся російськомовні канали по телевізору.
7. Я ігнорую російськомовні розваги (ЗМІ, програми, книжки, диски, сайти, вистави, концерти, вечірки тощо). Мистецтва це не стосується – мистецтво не шкодить.
8. Я не купую українські товари, які мають російськомовні назви, або їх нав’язує мені російськомовна реклама.
9. Мої діти розмовляють українською мовою.
10. Я не маю людину за ворога, якщо ця людина розмовляє російською.”
“Давайте вірити, що все в нас буде добре, поважати один одного, старатись на благо своїх родин, захищати рідну батьківщину хоча б словом, і тоді в один день ми прокинемось в сильній багатій країні! Україна буде жити, поки є ті, що вірять в неї і люблять її, і неважливо де зараз ці люди – тут в Україні, в Італії, в Португалії чи в Америці, вони є, а значить Україну нічого не зломить!” – дискутують в соціальних мережах.
Соціальними мережами все більше поширюються зображення із закликами плекати та любити рідне – українське, зокрема: “Я розмовляю українською!”, “Мова – серце нації!”, “Я за єдину державну мову”, “Українська мова – люблю і поважаю!”, “Я українець – і я цим пишаюсь!”, “Розмовляти українською – модно”…
“Хочеться щоб у кожного українця в серці запалився той вогонь любові до землі, яка нас годує, виростила і завжди з нами в думках буде як вдома, так і на чужині…” – зичать земляки.
Окрім цього, в популярних соціальних мережах створюються нові групи на підтримку не тільки української мови, але й символіки, культури та традицій.
Прикро, але й не бракує тих, які починають твердити і протилежні думки… Проте патріотизм та любов до рідної країни помітно перемагає таких опонентів в дискусіях.