У селі Зозулі проводять розкопки військового кладовища, яке було зруйноване у 80-х роках (відео)

На узліссі біля села  Зозулі, у 80-х роках,  коли розширяли польову дорогу, було знищено кладовище воїнів Червоної армії. З розповідей мешканців села, при розширенні дороги на поховання нагортали великими машинами землю, з якою горнули останки людей. Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» проводить  розкопки в цьому місці з метою перепоховання останків полеглих солдатів.

«Село Зозулі Золочівського району є підтвердженням того, що радянська влада за часи свого сумнозвісного панування на українській землі руйнувала не лише могили повстанців,  Січових стрільців, військові кладовища періоду І світової війни, австрійські, німецькі, російські, але й зруйнувала у 80-х роках військове кладовище, на якому були поховані військовослужбовці робітничо-селянської Червоної армії, що загинули в районі села Зозулі улітку 1944 року. Тут,  за спогадами місцевих мешканців, у селі Зозулі, був військовий польовий шпиталь Червоної армії і всіх, хто помирав від ран перебуваючи у шпиталі, хоронили на цьому місці.» – розповів голова  Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” Любомир Горбач.

Читайте також:

Знову чути відлуння Великої Вітчизняної війни на Золочівщині (відео)

Відбулася історична реконструкція останнього бою Бродівського оточення (відео)

Залишити відповідь

Next Post

“Міс Осінь” у Золочівській ЗОШ № 1 (відео)

Доброю традицією у школах є проведення “Осіннього балу”. Проте для кожної школи цей бал є по-своєму особливим та цікавим. У Золочівській  ЗОШ № 1 в рамках “Тижня творчості”, учні 10-А класу, підготували та провели вечір “Осінній бал” на якому було проведено конкурс  краси й чарівності  “Міс Осінь”.  В цьому конкурсі […]
Золочів.нет