У селі Солова, на Золочівщині, відбудеться урочисте відкриття пам’ятного знака Миколі Лемику

Українська історія знає багато особистостей, які цінували ідеали української державності вище за своє життя. Однією з таких постатей був наш співвітчизник Микола Лемик. Людина, завдяки якій світова громадськість дізналася про голодомор в Україні в 30-х роках ХХ століття.

До цього часу не було встановлено жодного пам’ятника на рідній землі Миколі Лемику. Виправити цю історичну несправедливість вирішили його односельчани, чию ініціативу підтримав депутат Львівської обласної ради Тарас Батенко.
14 жовтня 2012 року в селі Солова Золочівського району, де народився Микола Лемик, відбудеться урочисте відкриття пам’ятного знака героєві, який свідомо ризикував своїм життям і загинув в ім’я майбутніх поколінь.

Залишити відповідь

Next Post

Якщо б не було УПА, незалежної України могло б не бути

Армія вважається одним із найважливіших атрибутів державності. В середині ХХ століття Україна мала військо, хоча самостійної держави Україна не існувало. Днем створення Української повстанської армії вважається 14 жовтня 1942 року. Це день Покрови Пресвятої Богородиці. Керманичі УПА спеціально обрали цю символічну дату, адже ще в козацтва це свято було в […]