У садибі Маркіяна Шашкевича відзначили його 205-ліття

saduba_shashkevucha6 листопада 2016 року відбулися урочистості за участю керівництва району, військовослужбовців, громадськості учнів шкіл і біля музею-садиби Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся.

Директор музею Марія Особа провела екскурс у життя Маркіяна Шашкевича. Священнослужителями відправлено панахиду світлої пам’яті отця Маркіяна Шашкевича.

Голова райдержадміністрації Володимир Недзельський, голова райради Олег Банах, керівник апарату Галина Семчишин, школярі та жителі села поклали квіти до пам’ятника Маркіяну Шашкевичу.

Прозвучала і літературно-музична композиція у виконанні учнів Білокамінського НВК та Золочівськоої ЗОШ № 2 ім. М. Шашкевича.
До слова, музей Маркіяна Шашкевича, літературно-меморіальний музей, відкритий 1959 року при сільській бібліотеці родинного села поета Підлисся на Львівщині із нагоди 175-ої річниці від дня народження поета. Тоді у святі взяло участь чимало гостей, серед них Олесь Гончар і Дмитро Павличко. Вони посадили біля музею тополю. Росте вона і нині, набирається сили української землі.
Тут виставлено перші видання творів М.Шашкевича, першодрук «Русалки Дністрової», фотокопії рукописів, портрети, особисті речі та матеріали зі згадками про поета.

Залишити відповідь

Next Post

Літературний калейдоскоп у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст №2 імені Маркіяна Шашкевича

До 205-ї річниці з Дня народження українського письменника, перекладача фольклориста, етнографа, громадсько-культурного діяча, натхненника національного пробудження Галичини – отця Маркіяна Семеновича Шашкевича, представники учнівського самоврядування Золочівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 підготували у стінах шкільного музею «Шашкевич і Золочівщина» літературний калейдоскоп. Поділіться цим у соцмережах: