У с.Монастирок відбулось святкування 25-ти ліття виходу УГКЦ із підпілля та відновлення богослужінь у храмі (відео)

monasturok13 липня на парафії Різдва Пресвятої Богородиці с. Монастирок відбулось святкування 25-ти ліття: виходу Української Греко-Католицької Церкви із підпілля, офіційного відновлення богослужінь у храмі та створення парафії.
Урочиста академія була присвячена виходу УГКЦ із підпілля та історії парафії в с. Монастирок. Вступне слово виголосив Владика Ігор – про вихід УГКЦ із підпілля; Надія Гупало (директор Золочівського музею) виголосила доповідь про історію парафії від найдавніших часів до початку 20 століття. Історія парафії безпосередньо пов’язана з історією Золочівського Василіанського монастиря, котрий був оснований в с. Монастирок та перебував там протягом декількох століть до свого перенесення до м. Золочів. О. Василь Попелястий виголосив доповідь про історію парафії від перших декад 20 ст. до 1989 р. Зокрема, було акцентовано на історії дому сс. Мироносиць у Зазулях (сучасний Монастирок). О. Володимир Палчинський презентував роль оо. Василіан у часи підпілля, легалізації та становлення УГКЦ на Золочівщині і, зокрема, в Монастирку. Храм с. Монастирок – це перший храм в якому, завдяки о. Методію Скралю ЧСВВ, розпочались офіційні богослужіння УГКЦ на Золочівщині, а можливо й на Львівщині. Від 1989 до 1997 року у Монастирку душпастирювали оо. Василіани. Урочисту академію завершила доповідь Ірини Серкіс про участь мирян у підпіллі УГКЦ в Монастирку.У концерті брав участь хор парафії Рівноапостольних Володимира і Ольги із с. Зозулі, котрий також і співав Божественну Літургію, а також аматорські колективи сіл Копані, Козаки, Підгородне, Монастирок.
До часів підпілля с. Монастирок входило до складу Золочівської парафії Воскресення Господнього.
В часи підпілля найбільше на території Монастирка займався духовною опікою о. Методій Скраль ЧСВВ, котрий і легалізував парафію.
Монастирок був колискою для монастиря оо. Василіан у Золочеві, а від часів легалізації УГКЦ матір’ю для навколишніх парафій у селах: Зозулі, Копані, Обертасів, Козаки, Луг…


Залишити відповідь

Next Post

З нагоди випуску курсантів у Навчальному центрі Нацгвардії відбулися урочистості (відео)

26 липня 2014 року у Навчальному центрі ВВ МВС України відбувся випуск курсантів вищого рівня та спеціальних курсів. На урочистій події з нагоди випуску курсантів командир ВЧ 3007, полковник Михайло Кулик сказав: “Зважаючи на те, що в країні важкий час, командуванням було прийнято рішення навчати особовий склад. Я вважаю, що […]