У ПЦУ дозволили святкувати Різдво 25 грудня

Православна церква України дозволила святкувати Різдво 25 грудня, якщо парафіяни висловлять таке бажання. Про це повідомляють у ПЦУ:

“У Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Зважаючи на ускладнення ситуації Священний Синод визнав необхідність повторно публічно висловити ставлення до систематичного порушення прав громад, які бажають вийти з юрисдикції Московського патріархату та інших проблемних питань державно-церковних відносин і ухвалив з цього приводу Заяву. Синод заслухав та взяв до уваги інформацію про закордонні візити до Греції та Кіпру у вересні 2022 р. та про участь спостерігачів від ПЦУ в роботі 11 Асамблеї Всесвітньої Ради Церков у м. Карлсруе (Німеччина). З метою організації служіння для вірних ПЦУ, які вимушено внаслідок війни тимчасово опинилися поза межами України, було утворено «Місію капеланської допомоги вірним ПЦУ, які внаслідок війни тимчасово перебувають поза межами України» (Капеланську місію ПЦУ), керівником якої призначено архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона. З питання опіки православних вірних закордоном Синод направив лист до Вселенського Патріарха Варфоломія та повторний лист до Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви. У зв’язку з введенням в дію законодавством України нових правил здійснення військового капеланського служіння було ухвалене Рішення «Питання подальшої організації військового капеланства». Синод благословив загальноцерковне шанування чудотворної ікони Божої Матері «Іверська-Мирненська (Мироточива)», яка перебуває у Вінницько-Барській єпархії, визначивши днем її шанування 26 жовтня (13 жовтня ст.ст.). Також було ухвалене Рішення №19 «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.» Беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві; передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України), вирішив: Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту. Окрім цього було розглянуто деякі інші поточні питання та надано відповідні роз’яснення”.

Ми запитали: коли святкувати Різдво – 25 грудня чи 7 січня? Детальніше у відео.

Next Post

Вчора було так темно… | Наталія Ковалик (відео)

Вчора було так темно… Вітряна, хижа ніч… Підсвічник мій – річ даремна: в ньому ж немає свіч, місяць скупий, мов злодій, в хмарах ховався десь, зорі були на споді вивернутих небес. Тьма – непроникна гуща, хоч би тобі маячок! Горів тільки мій маленький, мій зламаний сірничок. Йшла, попри тьму безоку, […]
Наталія Ковалик