У грудні минулого року українська делегація з Підкаменя на чолі із головою громади Богданом Бутинським була у місті Сокндаль (Норвегія).
Цього разу Підкамінська громада вітала норвезьких гостей в Україні.
“Те, що до нас приїжджають міські голови з інших країн, особливо з країни Норвегії, це є досить таки позитивний сигнал для нашої України, що ми маємо майбутнє, що ми не є одні і з нами велика частина Європи” , – зазначив голова Підкамінської селищної територіальної громади Богдан Бутинський.
“Весь народ, який живе в Сокндалі, дуже підтримує Україну, підтримує не тільки словами, підтримує також грошима, гуманітарною допомогою, яку постійно надсилають.Також хлопці привезли машини для військових. А також, дуже було приємно побачити українські традиції тут в Підкамені, історичну архітектуру. Головною метою зараз є закінчення війни. Весь норвезький народ постачає якомога більше гуманітарної допомоги, грошей, допомоги для військових, цим ми зараз і займаємося. Головне, щоб схід і захід жили в мирі. А після закінчення війни вже можна говорити про співпрацю на історичному, національному рівні, так само це може бути співпраця щодо освіти.
Звісно я вірю в перемогу України, тому що, я вже до цього був два рази в Україні перед війною, я бачив весь цей народ з середини і я та весь норвезький народ готові допомагати аби війна якомога швидше закінчилася, тому що ми в це віримо і надихаємося духом українців, їхньою силою та волею”, – розповів мер міста Сокндаль Йонас Андерсен Саєд.
“Для України ми збираємо гуманітарну допомогу протягом 12 років. Ми вже за час війни передали 31 машину для українських військових. Також ми привезли гуманітарну допомогу для Червоного Хреста і для лікарні. 20 разів я вже був в Україні. Тут є друзі, хороші друзі з якими ми вже давно спілкуємося, я чутливий до проблем в Україні, я вже стільки разів тут був, мені аж важко говорити, сльози на очі навертаються”, – зазначив волонтер Kjell Rek.
Історик Ігор Букало провів екскурсію для гостей у костелі «Походження Дерева Хреста Господнього».