У Підгірцях презентували 3D-модель Давнього Пліснеська (відео)

29 жовтня на Львівщині презентували 3D-модель Давнього Пліснеська – одного із найбільших городищ слов’янського часу.

Спершу відбулася екскурсія з атракціями та реконструкторами на Пліснеську.

“Візуалізація, презентація 3D-моделі того давнього городища, слов’янського, давньоруського, курганного могильника, де ми зараз знаходимося – це один з таких перших кроків, реальних кроків, в напрямку до спорудження скансену на території села Підгірці, що на Бродівщині”, – розповів “Золочів.нет” заступник директора історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ»  Андрій Филипчук.

“На мені ви можете побачити деякі знахідки, які походять власне з Пліснеського могильника. Це в першу чергу бойова сокира, пояс, пряжка та декілька інших елементів”, – повідомив  реконструктор клубу “Пліснеський Град” Нестор Рибчинський.

“Важливою складовою нашої діяльності є співпраця реконструкторів з науковцями, з заповідниками… “, – розповідає керівник клубу історичної реконструкції “Чорна Галич” Ярема Іванців

Після екскурсійної та інтерактивної частини усі поїхали в Підгорецький замок, де вже відбулася безпосередньо презентація 3D-моделі давнього Пліснеська.

“Сьогодні ми представили 3D-модель Давнього Пліснеська, яка виконувалася за підтримки Українського культурного фонду, великого українського грантодавця і мецената багатьох українських культурних проектів”, – повідомив “Золочів.нет”директор історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Володимир Шелеп.

Нагадаємо, що Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ» був створений у 2015 році.

Next Post

Поліцейські Перемишлянщини проінспектували магазини на предмет продажу неповнолітнім алкоголю та цигарок

Поліцейські Перемишлянщини проінспектували торгові заклади на предмет продажу неповнолітнім алкоголю та тютюнових виробів. Про це “Золочів.нет” повідомили у поліції Львівської області. “Старший інспектор ювенальної превенції капітан поліції Оксана Тиник спільно з старшим дільничним офіцером поліції капітаном поліції Богданом Кузьмою Перемишлянського відділення поліції провели профілактичний рейд у місті Бібрка. Під час […]