У Перемишлянах відкриють пам’ятник отцю Омеляну Ковчу

На Львівщині відкриють пам’ятник Омеляну Ковчу, греко-католицькому священику, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек. Урочисте відкриття відбудеться за участі глави УГКЦ Святослава Шевчука і понад тисячі священиків та ієрархів.

Всеукраїнська Проща, Архиєрейська Божественна Літургія та освячення і відкриття пам’ятника Блаженному Священномученику Омеляну Ковчу за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбудеться 11 травня 2012 року в місті Перемишляни о 10:30.

Омелян Ковч помер 25 березня 1944 року в Майданеку.

Нагадаємо, у 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України».  2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. А 24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. 25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито  таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча.

Джерело: ZAXID.NET

Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться фінальний матч кубка Золочівського району з футболу

13 травня 2012 року  м.Золочів, вул. Тернопільська, стадіон “Сокіл” Відбудеться фінальний матч кубка Золочівського району з футболу між командами “Кристал”  (Ясенівці) та ФК “Сокіл” (Глиняни). Початок о  16 год. Прийдіть й підтримайте свою команду! Поділіться цим у соцмережах: