У парламенті зареєстровано законопроєкт про збільшення пенсій

Верховній Раді запропоновано збільшити мінімальні розміри пенсій за віком після досягнення 65 років та наявності відповідного страхового стажу до 4 200 гривень та вище, а для громадян, що не досягли 65 років — удвічі, до двох прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Про це йдеться в проєкті Закону України №5446 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо розміру мінімальної пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника».

Виступаючи напередодні у Верховній Раді України, один з ініціаторів законопроєкту, співголова депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Тарас Батенко підкреслив, що нині 77 відсотків, або 8,6 мільйона, пенсіонерів отримують мінімальні пенсії.

«Із нового року різко зросли ціни на все — на продукти харчування, комунальні послуги, ліки. А пенсії підвищили лише на 100–300 гривень. Склалася ситуація, що пенсії українців у рази менші, ніж навіть мізерний показник обрахованого Мінсоцполітики фактичного прожиткового мінімуму. Це треба негайно виправляти!» — зазначив Тарас Батенко, закликавши парламентаріїв «невідкладно підвищити мінімальну пенсію до рівня, за якого можна жити, а не існувати!»

Запропонований законопроєкт передбачає, що з 1 січня 2022 року для громадян, які досягли 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок — 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 70 відсотків мінімальної заробітної плати, але не менше двох прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. Нині, нагадаємо, він встановлений на рівні 40% мінімальної зарплати.
Якщо ж у громадянина стаж недостатній, мінімальна пенсія не може бути меншою за півтора прожиткового мінімуму.

Нарешті проєкт закону захищає соціальні права українців, що втратили годувальника. Для цих категорій проєкт передбачає, що пенсія становитиме не менше двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Next Post

Прикраси з медичного золота

Шукаєш щось особливе? @modna.kishka допоможе підібрати стильні, якісні і доступні прикраси з медичного золота. Тел.:066 099 46 21. Поділіться цим у соцмережах:
Прикраси з медичного золота