У Навчальному центрі внутрішніх військ МВС України відбувся тематичний вечір присвячений Дню вшанування учасників бойових дій…

Відповідно до Указу президента України від 11.02.2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

За радянських часів вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу. Тому в цей день ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов‘язок у горах Афганістану, пустелях Африки та в інших небезпечних точках світу.

На початку тематичного вечора начальник Навчального центру, полковник Костянтин Плетко, теплими словами привітавветеранів, які брали участь у військових конфлітах в Афганістані, подякував їм за проявлений героїзм та мужність і зазначив: «Ця війна стала відбитком сильного болю і великих втрат. Ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю загиблих, вклоняємося їхній мужності, відважності патріотизму, зразку виконання службових обов’язків».

До привітань приєднався особовий склад військової частини. Прозвучало багато теплих слів та пісень.

Самі ж учасники бойових дій згадали часи служби на теренах Афганістану.Про випробовування які довелося пройти офіцерам та солдатам у той час, та про надійне плече товариша, який завжди був поруч, розповів старший прапорщик у відставці Петро Трохимович Путря. Також він побажав міцного здоров’я учасникам бойових дій які виконували свій обов’язок на території інших держав, а нинішнім захисникам Вітчизни – мирного неба.

Війна в Афганістані вплинула на життя та долі багатьох наших військовослужбовців. З 1981 по 1989 роки золочівські військовослужбовці мужньо, відважно та зразково виконали свій військовий обов’язок. Серед них: полковник у відставці П’ятенко О.І., підполковник у відставці Рижак В.А., старший лейтенант у відставці Шевченко М.П., старші прапорщики у відставці Мудрий Ю.С., Осоховський С.П., Гнатів П.М., Захарченко М.І., Путря П.Т.

Лейтенант Дмитро Жмовка

Залишити відповідь

Next Post

Марія Феньвеші

Марія Феньвеші – це гордість золочівської землі Берегиня української пісні, заслужений працівник культури України, викладач, самодіяльний композитор, засновник капели бандуристок “Червона калина“. Засновником класу Бандури в Золочівській музичній школі була Марія Феньвеші. Марія Феньвеші- основоположник та ініціатор, яка з 1960 по 2005 роки реалізувала себе учитель по класу бандури.  З-під […]