У «Мамаєвій слободі» відбудеться українсько-польський фестиваль «Україна – земля козаків»

В період з 2 червня по 1 липня 2012 року на території козацького селища «Мамаєва Слобода» в серці столиці України, у «Мамаєвій слободі», відбудеться українсько-польський фестиваль«Україна – земля козаків».

В рамках фестивалю заплановано феєричне кінно-каскадерське шоу із презентацією зброї та гонору обох народів. Щоденно буде проходити лицарський герць (поєдинок) між українськими козаками під орудою кращого кінного каскадера євроазійського континенту Наказного Отамана Олега Юрчишина та польськими крилатими гусарами.

Також впродовж місяця в програмі заходу:

  • Виступи фольклорних колективів України та Польщі на кількох сценах «Мамаєвої Слободи». Представлятимуться давні пісні та танці.
  • Приготування у великих казанах на відкритому вогні страв обох народів: польський бігус та журик, а також козацький куліш, вареники та рибна юшка «щерба».
  • Шляхетський етикет давньої козацької України та Польщі. Дегустація старопанських хмільних напоїв обох народів та майстер-класи з танців.
  • Майстер-класи з давніх ремесел та трудових навичок на вибір: ткацтво, ковальство, гончарство, різьбярство та соломкоплетіння.
  • Презентація козацького коша. Похідний козацький табір,  в якому відбуватиметься стрільба з лука та фехтування на шаблях за участі підрозділу реєстрових козаків Печерської сотні Київського полку під керівництвом отамана Олександра Харченка.У таборі козаки демонструватимуть давню козацьку зброю, одяг, начиння, спосіб приготування їжі у поході, козацький побут та намети. А головне, протягом цілого місяця, у цьому живому таборі козаки Отамана Харченка давніми теслярськими інструментами власноруч виготовлятимуть справжнісінький козацький «байдак» – річковий плоскодонний човен понад 12 м завдовжки.
  • В той час, коли виступатимуть фольклорні колективи та гарцюватимуть на конях козаки із польськими крилатими гусарами, на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» проходитиме Великий «Слобідський ярмарок-2012», на який ми щиросердно запросили чиненайкращих майстрів зі всієї України.На ярмарку в «Мамаєвій Слободі» впродовж місяця, під час проведення ЄВРО-2012, можна не лише придбати сувеніри на згадку, але й  поспілкуватися зі жвавими перекупками та погуляти на українських вечорницях «до третіх півнів». На Слобідському ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода» серед циганських кибиток та козацьких возів все співає, шкварчить, булькає, регоче та танцює – хто на що гаразд: «Бо де гопак, там і циганочка – крута гуляночка».У перекупок на ярмарку кожен зможе підібрати собі крам до вподоби для радості серця та сугріву душі…
  • Крім того, гості протягом місяця на фестивалі «Ucraina terra cossacorum» – «Україна – земля козаків» зможуть покататись на коні чи возі, поборотись із козацьким богатирем прямо на майдані, залізти на величезний стовп за подарунком, помірятись силами із козаками за кухоль пива, а також взяти особисту участь в інших козацьких розвагах та пустощах… Помилуватись краєвидами витоку річки Либідь, відвідати службу Божу в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці, познайомитись із життям та побутом козаків, котрі й нарекли цю землю Україною в далекі часи Середньовіччя.

Джерело: «Мамаєва слобода»

Залишити відповідь

Next Post

У Тернополі пройде V всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки»

12-13 травня у Тернополі відбудеться V Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму «Цвіт вишиванки». Як повідомив 4 квітня заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Желіховський, цього року традиційний захід буде присвячений святкуванню Дня Матері. «Вишиванка – це національна святиня, яка символізує традиційний зв’язок багатьох поколінь. Її передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. […]