У Львові вперше пересадили легені дорослому та серце дитині

Вперше в нашій історії в Лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили ЛЕГЕНІ, а ще – серце дитині! Про це повідомляють у пресслужбі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

“За останню добу українська медицина зробила величезний крок вперед❗️ Вперше в нашій історії в Лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили ЛЕГЕНІ, а ще – серце дитині! Ми – незмінно на шляху до трансплантаційної незалежності! ▶️ Один донор – п’ять врятованих життів! Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів. Перші в Україні ЛЕГЕНІ пересадили 56-річному львів’янину Віктору. Чоловік хворів на бульозну емфізему легенів більше 10 років, три з яких він практично не виходить з дому – кисневозалежний. Без пересадки – не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провези наші кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич, торакальний хірург Юрій Король та анестезіолог Христина Орлинська з допомогою польських колег Пьотра Паска, Мачіей Урліка, Стасела Томаша та Анни Пюро, на рахунку яких – більше сотні пересадок легеней. Вони приїхали до нас із міста Забже з Сілезького центру хвороб серця, де наша команда уже неодноразово проходила стажування. І ще – велика подяка директору SCCS Zabrze – професору Мар‘яну Зембалі, за підтримку, віру в успіх та навчання нашої команди! Серце пересадили 13-річному юнаку Максиму з Волині, в якого в липні місяці раптово стався інсульт. Декілька тижнів в реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим. Трансплантацію печінки провези 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз. Ця хвороба не піддається лікуванню й молодій жінці потрібна була пересадка. Тут нам допомогли наші колеги з київської лікарні “Феофанія”. Дякуємо Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву! Нирки отримали 40-річний Юрій родом з Донеччини та 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики нашого Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком. ▶️ А ще – вилучено рогівку ока, яку плануємо трансплантувати уже зовсім скоро. Щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували п’ять людей! Тож ми дякуємо ВСІМ медичним командам, що працювали на цей спільний результат і завдяки яким ці п’ять пересадок – відбулися! Трансплантація органів – це про Україну❗️ Трансплантація органів – це про Львів❗️”, -інформують у пресслужбі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Next Post

Податкова амністія триватиме рік

Золочівська ДПІ нагадує, що податкова амністія стартувала з 1 вересня і триватиме рік. Це дасть можливість українцям легалізувати статки, не вказуючи джерело їх походження. 21 липня п.р. набрав чинності Закон від 15.06.2021 №1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів  та підвищення […]